.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Nokia blen kompanine Novarra

Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 22
Location : ka matiqani hahah

Nokia blen kompanine Novarra Empty
MesazhTitulli: Nokia blen kompanine Novarra   Nokia blen kompanine Novarra Icon_minitimeFri Apr 16, 2010 10:38 am

Nokia ka njoftuar se do të blej kompaninë amerikane Novarra e cila është e specializuar për prodhimin e shfletuesve dhe shërbimeve përkatëse mobile të internetit.
Me këtë hap Nokia planifikon që të përmirësojë mënyrën e shfletimit të internetit në celularët e saj, e zgjidhjet e kompanisë të blera nga kompania Novarra planifikon t’i integrojë në pajisjet e saj gjatë pjesës së dytë të këtij viti. Pritet që blerja zyrtare do të kryhet gjatë tremujorit të dytë të këtij viti.
Në të ardhmen, ndërlidhja e një miliard njerëzve në internet do të bëhet me anë të pajisjeve mobile. Në pajtim me këtë, ofrimi i mënyrave më të “lehtësuara” për përdoruesit është një prej prioriteteve në Nokia, kanë deklaruar përfaqësuesit e kompanisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nokia blen kompanine Novarra
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek: