.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Vdekja tragjike e Kaczynskit, tronditje për mbarë opinionin botëror

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

avatar

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 21
Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: Vdekja tragjike e Kaczynskit, tronditje për mbarë opinionin botëror   Wed Apr 14, 2010 4:19 pm

Presidenti Fatmir Sejdiu u nënshkrua të mërkurën në librin e zisë, i hapur për nder të presidentit të Polonisë Leh Kaczynski, i cili humbi jetën tragjikisht para pak ditësh së bashku me bashkëshorten e tij Maria, si dhe 94 personaliteteve eminente të shtetit mik polak.
Presidenti Sejdiu, pasi që shprehu dhimbjen e madhe që populli i Kosovës ka ndjerë për presidentin Kaczynski, theksoi se populli polak do të gjejë fuqinë që ta kapërcejë këtë dhimbje të madhe nacionale.

“Populli mik polak, ka përjetuar tragjedi të mëdha në kohë më të hershme, vlerat e tij të veçanta historike dhe bashkëkohëse janë një shembull i mirë i qëndrueshmërisë së këtij vendi dhe i raporteve të veçanta me botën bashkëkohëse”, theksoi presidenti.

Gjithashtu, presidenti Sejdiu shprehu bindjen e tij se populli polak do të dijë që këtë humbje të madhe që ka me vdekjen e presidentit Kaczynski dhe të shumë figurave eminente të shtetit polak do ta kapërcej me dhimbje por edhe krenari dhe qëndrim në vertikale.

Ndërkaq në Librin e Zisë, i hapur në Ambasadën e Hungarisë në vendin tonë, presidenti Sejdiu shkroi: “Në emër të popullit dhe të institucioneve të Republikës së Kosovës, shprehë dhimbjen e thellë për vdekjen tragjike të Presidentit të Polonisë, Shkëlqesisë së Tij, Leh Kaczynski, të bashkëshortes së tij Maria si dhe të 94 personaliteteve eminente të shtetit mik polak”.

“Kjo ngjarje tragjike ka shkaktuar tronditje në mbarë opinionit botëror, ndërsa në vendin tim është përjetuar edhe më rëndë për shkak të ndjenjave të veçanta që ka populli i Kosovës për popullin polak, me të cilin ka kaluar nëpër të njëjtin kalvar të ferrit komunist. Por, njëkohësisht unë shpreh bindjen e fuqishme se populli polak do ta përballojë stoikisht këtë tragjedi dhe me krenari do të ecë drejt së ardhmes edhe më të ndritshme”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vdekja tragjike e Kaczynskit, tronditje për mbarë opinionin botëror

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Te rejat nga futboLLi :: Lajme-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
Zaqishti.com