.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 TEMA:HOROSKOPI VJETOR 2009 NGA FLORIANNA PREJ DEMIT -AKREPI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
florianna

avatar

Numri i postimeve : 104
Join date : 21/05/2009
Age : 23
Location : eeeeeeee qa ki em bo

MesazhTitulli: TEMA:HOROSKOPI VJETOR 2009 NGA FLORIANNA PREJ DEMIT -AKREPI   Thu May 21, 2009 11:39 pm

Dashi (20/III-20/IV)
Karriera - Për Dashin, në fushën e karrierës, horoskopi thotë se suksesi është i siguruar. Statusi dhe reputacioni juaj do të rritën. Puna, inteligjenca dhe aftësia për të bërë shumë gjëra të ndryshme në të njëjtën kohë do të impresionohej jashtëzakonisht bosin dhe partneret tuaj. Përgatituni për ngritjen e shumëpritur në detyrë që do t’iu rrisë besimin në vetvete dhe entuziazmin. Evitoni investimet e mëdha dhe provoni investimet me kohëzgjatje relativisht të gjatë. Mundohuni të kontrolloni shpenzimet e mëdha në mënyrë që të kuRseni paratë.
***Dashuria - Do të arrini energji të përsosur për tu përshtatur me seksin e kundërt. Horoskopi parashikon lajme të mira për të gjithë ata të shenjës se dashit. Sukses në fushën e dashurisë dhe një jetë martesore të bekuar që do të vazhdojë të këtë harmoni në lidhjet tuaja. Beni disa ndryshime në sjellën tuaj dhe mënyrën e komunikimit. Prisni shumë mbështetje nga bashkëshorti/ja ose partneri i lidhjes tuaj. Përralla me princin apo princeshën e ëndrrave do të bëhet realitet.
***Familja - Në atmosferën familjare do të mbretërojë lumturia dhe prosperiteti. Ju do të keni një pozitë të respektueshme në rrethin shoqëror. Punë zyrtare do të vijnë me udhëtime të gjata dhe të lodhshme. Beni përpjekje për të dalë mirë në studimet tuaja. Do të keni vështirësi për të përmbushur çdo kërkesë të fëmijëve tuaj.
***Fati - Yjet lajmërojnë se fati në 2009 do nuk i harron të gjithë të lindurit nen këtë shenje. Kjo nuk do të thotë që do jeni të përndjekur nga fati i zi nëse nuk i jepni maksimumin në fat.
***Shëndeti - Do të keni një rënie të lehte të shëndetit në fillim të 2009 por nga Pranvera do të rikuperoni formën tuaj të përhershme. Vera do jetë maksimumi i shëndetit tuaj.

***Demi (21/IV-20/V)
Karriera - Horoskopi parashikon ngritje profesionale dhe financiare. Do të fitoni zemrën e eprorëve tuaj dhe do të arrini pozicion të respektueshëm në kompani apo organizatë. Mund të keni disa probleme të vogla në fillim të vitit. Mos u frikësoni nga pengesat e vogla në karrierën tuaj. Ngarkesa e tepërt dhe stresi mund të bëhen një pengesë e vërtetë për të arritur aty ku dëshironi. Ngritje të papritura në detyrë apo monetare do të jetë një eksperience e mrekullueshme që do t`iu motivoj gjatë vitit.
***Dashuria - Horoskopi parashikon tension në jetën martesore, por me durim, mirëkuptim dhe qetëso të metat mund të rregullohen me bashkëshortin tuaj. Ndërhyrjen e prindërve apo të vjehrrit/vjehrrës mund të kenë një influence jo të kënaqshme në lidhjen tuaj martesore. Jepini vetes pakës kohe dhe bëni plane për të rifituar kohën e humbur me njeri-tjetrin dhe çdo gjë do të rregullohet. Takimet e papritura me një të dashur gjatë udhëtimeve mund të jenë të këndshme për beqarët.
***Familja - Horoskopi parashikon konflikte dhe mosmarrëveshje mes anëtarëve të familjes. Megjithatë, duke krijuar atmosfera të këndshme dhe duke mbajtur harmoninë e familjes do të keni një jetë familjare të qetë. Komunikimi ballë për ballë është çelësi i zgjidhjeve të problemeve në çift. Mundohuni të bëni një pushim nga argëtimet e shumta si muzika, filmat, udhëtimet dhe kushtojini kohë studimeve tuaja për një të ardhme të suksesshme.
***Fati - Mos provoni fatin tuaj nëpër loto të ndryshme, me mirë përqendrohuni në investimet e sigurta. N.q.s do të keni durimin të prisni pakëz, fati do ju sjell edhe çka ju nuk e prisnit.
Shëndeti - Edhe shëndeti është tepër i mirë për Demat. Do ndiheni tepër me energji pozitive këtë vit. Këto do ju nevojiten për të përballuar pengesat e shumta që nuk do mungojnë në shenjen tuaj.

***Binjaket (21/V-20/VI)
Karriera - Horoskopi parashikon për binjaket aftësinë për të ngritur suksesin e biznesit dhe pozitën financiare këtë vit. Rritje impresiononte monetare që do t`iu stabilizojnë ekonomikisht dhe që do të pasurojnë mjaft llogarinë tuaj bankare. Përformansa juaj e shkëlqyer dhe strategjia në punë do t`iu ndihmojnë të hyni në listën e preferuar të shefit tuaj që mund të pasohet me rritje rroge apo detyre. Biznesmenët e rinj do të vazhdojnë të kenë sukses gjatë gjithë vitit.
***Dashuria - Për binjaket e martuar parashikohet të ndjejnë monotoni në martesën e tyre. Koha perfektë është për beqaret për të filluar lidhje të reja. Lidhja martesore do të vijoje në përmirësim dhe do të merrni dashuri të pakushtëzuar nga bashkëshorti apo bashkëshortja juaj. Në përgjithësi parashikohet një vit i mirë në jetën sentimentale.
***Familja - Në përgjithësi parashikohet një vit i kënaqshëm në lidhjet tuaja me pjesëtaret e familjes. Ndiqni prioritetet tuaja dhe suksesi do të trokasë në derën tuaj. Për studentët parashikohet një vit i suksesshëm. Do të jeni të interesuar në studimet tuaja dhe do të dilni mirë me provime. Miqtë do t`iu qëndrojnë afër dhe do t`iu ftojnë në argëtime të ndryshme.
***Fati - Duket sikur ky vit do i buzëqesh të lindurve të shenjës se Binjakëve. Do jeni të rrethuar nga fati që nuk do ju mundoj në çdo fushë dhe çdo moment. Këshillohet të mos e përdorni këtë fat në gjërat e fatit.
***Shëndeti - Ky do jetë një vit jo i favorshëm për shëndetin tuaj, ku nuk do mungojnë sëmundjet kalimtare të stinëve sidomos asaj të ftohtë. Këshillohet të kujdeseni sa me shumë për shëndetin
tuaj.
***Gaforre (21/VI-22/VII)
Karriera - Qysh në fillim të këtij viti duhet të keni kujdes në punë dhe në profesionin tuaj, ngase idetë tuaja mund të marrin kah të gabuar. Merrni shtruar gjërat, analizoni dhe bëhuni me skeptik, pra mos besoni në çdo punë që ju ofrohet, dhe vetëm në këtë mënyrë mund t`i shmangeni rrezikut të papritur. Sigurisht se ky vit nuk do të jetë pa suksese, por rruga drejt suksesit do të jetë e gjatë dhe e mundimshme. Nëse ju ofrohet ndonjë mundësi për ndryshim të punës, mos e pranoni menjëherë, analizojeni situatën në detaje ngase me pastaj do të bindeni se nuk keni gabuar pse nuk keni gabuar pse nuk keni dhënë përgjigje të menjëhershme. Po ashtu mos nxitoni me nënshkrimin e kontratave që ju ofrohen, lexojini ato me vëmendje. Në përgjithësi, yjet ju këshillojnë të jeni me syçelë.
***Dashuria - Parashikohet tension dhe vështirësi në lidhjet tuaja. Probleme të ngarkuara emotivisht do t`iu stresojnë se tepërmi, por lidhja mes bashkëshortëve do të përmirësohet dhe do të keni një jetë sentimentale të lumtur. Çiftet e pamartuara mund të shkojnë drejt martesës.
***Familja - Pjesëtar të familjes do t`iu kërkojnë me shumë kohë dhe do duan të ndajnë emocionet e tyre me ju. Mund të jetë e domosdoshme që të tregoni sekrete tuajat personave me të vërtet të besueshëm. Paratë do të jenë një debat i nxehtë që do të diskutohet brenda mureve të shtëpisë tuaj. Udhëtimet afatgjata apo të largëta nuk janë të mundshme në fillimin e vitit. Kushtojini vëmendje të veçante shëndetit tuaj duke u munduar të evitoni sa me shumë të jetë e mundur problemet shëndetësore.
***Fati - Mund t'ju ndodhe çdo gjë. Kush nuk ka kurajën të rrezikoj të jetë i qetë që nuk do t`i ndodh asgjë. Për ata që duan të rrezikoje të kenë parasysh që do kenë disa humbje, mbase edhe të mëdha, përpara se të arrin atë që pretendojnë.
***Shëndeti - Luhatje të shendit do T`i hasni në Pranverë. Natyrisht jeni me mirë sesa vitet e fundiT

Luani (23/VII-22/VIII)
Karriera - Do të keni mundësi me të mira për të fitua para këtë vit, sidomos mbas muajit qershor. Horoskopi sjell lajme të mira për biznesmenët apo investitorët financiare. Kontrata fitimprurëse do të trokasin në derën tuaj dhe ju do të keni sukses në çdo tentative tuajën. Komunikimi dhe konfidenca juaj janë shumë impresive këtë vit. Partnerët apo edhe autoritetet e larta të organizatave që ju punoni do të tregojnë mbështetje të veçantë këtë vit. Do të nderoheni nga një përformance e shkëlqyer nga eprorët tuaj. Parashikohet një përmirësim financiar i kënaqshëm.
***Dashuria - Nëse jeni në lidhje, atëherë shanset janë që ju do të përfundoni të martuar. Luanët beqare do të takojnë burrin apo gruan e ëndrrave të tyre. Të dashurit tuaj do të mundohen të marrin masa drastike për të tërhequr vëmendjen tuaj. Nëse jeni në dilema apo mendime të ngatërruara, flisni me bashkëshortin apo bashkëshorten tuaj. Mos e lejoni veten të shpërthejë në reagime të ekzagjeruar nëse dëshironi që të keni një jetë bashkëshortore të lumtur.
***Familja - Parashikohet një vit i favorshëm në lidhje me familjen tuaj. Tregoni mbështetje ndaj printerëve tuaj dhe të partnerit, dhe vëllezërve e motrave tuaj. Mos shkaktoni mosmarrëveshje që mund të prishni harmoninë në shtëpinë tuaj. Dikush që nuk e prisni do të mundohet që t`iu çoje në rrugën e gabuar. Mos tregoni sekretet e besuara nga të tjerët sepse do të prishni reputacionin e mikut të mirë. Udhëtimet zyrtare do të jene frutdhënëse. Kujdesuni për shëndetin tuaj.
***Fati - Do keni disa raste edhe pse te vogla, ku fati do jete në krahun tuaj, por kjo jo për të gjithë të
lindurit e shenjës se Luanit. Shumica duhet të përkushtohet me tepër edhe të mos pres shumë nga fati, pasi mund të hasin vetëm zhgënjimin.
***Shëndeti - Nuk do mungojnë momentet e stresit, ku do këtë edhe përkrahjen e lodhjes. Do të këtë një qetësi shëndetësore nga fundi i 2009. Këshillohet një ndalesë e aktivitetit për t`i lëne vendin pushimeve.

Virgjëresha (23/VIII-22/IX)
Karriera - Ata që i përkasin shenjës të virgjëreshës do të lumturohen kur të shohin zgjerimin e biznesit të tyre. Rritje financiare të papritura do të përmirësojnë situatën tuaj financiare. Për të pasur sukses në karrierën tuaj, mos i përzieni problemet personale me punën. Evitoni thashethemet mes bashkëpunëtoreve për të mbajtur një reputacion të mirë. Besoni në vetvete dhe në aftësitë tuaj kreative për të arritur aty ku dëshironi. Përqendrohuni në investimet tuaja financiare që parashikohen në përmirësim në këtë vit.
***Dashuria - Mbani qetësinë nëse dëshironi që lidhja juaj të vazhdoje. Për të gjithë çiftet e dashuruara parashikohet të kurorëzohen në martesë. Kujdes! Mund të bëheni konfuz nga ndjenjat e përziera që mund t`iu shkaktoje ndonjë bashkëpunëtor që mund të behët një pengës e vërtet në lidhjen tuaj. Por këtë do ta kaloni pa problem, sepse në fund jeni ju ajo që vendosni.
***Familja - Do të keni lidhje të mira me familjen tuaj. Sidoqoftë ndonjëherë mund të përballeni me ndonjë problem të vogël emotiv që do të lëkundë qetësinë familjare. Mos u hapni se tepërmi. Kujdes nga shpenzimet e luksit. Evitoni debate të panevojshme me pjesëtaret e familjes tuaj. Është një vit i mirë, dhe i mbar për ju të shenjës se virgjëreshës.
***Fati - Fati do jetë në nivelin me minimal këtë vit në krahasim me 3 vitet e fundit. Mundohuni të mbështeteni me shumë në forcat edhe mundësitë tuaja, që të arrini në finale. Lejoni që zemra të vendos vet.
***Shëndeti - Mund të mendoni se ky është miti i sprapste për ju, por nuk është e vërtet shëndeti është në maksimum. Asgjë për tu shqetësuar, shëndeti është me i rëndësishëm.

Peshorja (23/IX-22/X)
Karriera - Parashikohet një vit premtues në fushën e karrierës dhe të financave. Kontakte me njerëz intelektuale dhe të ditur do të jetë një eksperiencë e vlefshme. Përmirësimi juaj profesional do të bejë që të respektoheni me shumë dhe të bëheni me i njohur në rrethin tuaj të punës. Këshillohuni dhe mendohuni mirë para se të bëni investime apo të merrni vendime të rëndësishme.
***Dashuria - Tregoni mbështetje ndaj bashkëshortit apo bashkëshortes tuaj dhe nëse janë në gabim. Bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes jush është çelësi i një jete të lumtur martesore. 2009 do të jetë i favorshëm për të zbukuruar lidhjen tuaj me dhurata romantike, qirinj apo udhëtime vetëm ju të dy. Mos i hyni një lidhjeje me një person që shef dike tjetër. Kur tërheqja apo pëlqimi nuk janë reciproke të ndjellin vetëm dhimbje zemre.
***Familja - Për peshoren parashikohet një atmosfere e lumtur në familjen tuaj. Kur jeni konfuz, merrni mendimin e motrave/vëllezërve tuaj. Ndihmoni miqtë që kanë nevoje për ndihmën tuaj dhe do të përfitoni mirënjohje. Ju jeni shumë i/e dashur dhe dëshironi me të mirën për njerëzit që ju rrethojnë. Evitoni stresin dhe tensionin sepse mund të kenë efekte negative për shëndetin tuaj.
***Fati - Peshorja do të përjetoj një vit tepër të lëvizshëm. Do keni shumë mundësi që të thoni 'këtë
here pata fat'
***Shëndeti - Sikur edhe puna edhe shëndeti do këtë luhatje të theksuara, ulje edhe ngritje të shpeshta. Përkujdesuni në mënyrë të theksuar për shëndetin tuaj.

Akrepi (22/X-21/XII)
Karriera - Parashikohen financa të mirë për akrepat. Përqendrohuni në projektet tuaja që keni ndërmend të investoni. Besojini intuitës tuaj dhe ndiqni ëndrrat tuaja. Mos u influenconi nga gjykimi i të tjerëve dhe lejoni punëdhënësit t`iu japin një dorë në planet tuaja me këshillat e tyre. Ndonjë bashkëpunëtor mund të mundohet të marrë kredi për punën tuaj, por ju mos dilni në përfundime të nxituara pa pasur të gjitha informacionet e nevojshme në dorë. Tregoni sensibilitet në transaksionet financiare. Mos u angazhoni në biznese të rrezikshme.
***Dashuria - Horoskopi parashikon një jetë sentimentale interesante për akrepat. Partneri juaj do të ketë nevojë për vëmendje speciale nga ana juaj. Jepini mbështetje të pakushtëzuar bashkëshortit apo bashkëshortes tuaj. Kini kujdes në gjysmën e dytë të vitit pasi mund të përplaseni me gjëra negative, sepse pjesa e parë e viti është plot me befasia të mira.
***Familja - Jeta familjare do të jetë me prosperitet. Do të keni fame dhe reputacion të mirë në rrethin shoqëror. Ekskursione, apo aktivitete sportive jashtë shtëpisë do t`iu mbajnë aktiv. Do të keni një sukses të garantuar në fushën akademike që do t`iu siguroje një të ardhme të mirë. Kini kujdes me ngjitjen e makinës pasi mund të pësoni dëmtime të vogla.
***Fati - Nuk do jetë një vit për të kujtuar të kaluarën, duhet të vendosni për të ardhmen, padyshim që viti 2009 do të jetë vit i suksesshme për Akrepin.
***Shëndeti - Parashikohet një shëndet relativisht me i mirë se vitet e fundit. Beni mirë të shëtisni me tepër në natyrë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Fjolla

avatar

Numri i postimeve : 210
Join date : 21/05/2009
Age : 23
Location : Zoqisht

MesazhTitulli: Pak gat veq neyse pe lexoj skam qka me bo um ka ra ne hise akrepi tash ........   Mon Jun 08, 2009 4:32 pm

Razz Razz Razz Embarassed Embarassed drunken
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

TEMA:HOROSKOPI VJETOR 2009 NGA FLORIANNA PREJ DEMIT -AKREPI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Temat e Ndryshme :: Temat e Ndryshme-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
Zaqishti.com