.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Gjermania Ndihmon kosoven

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: Gjermania Ndihmon kosoven   Wed Sep 23, 2009 1:52 pm

Prishtinë, 23 shtator - Pas dy ditë debatesh, Gjermania është zotuar të vazhdojë me ndihma për Kosovën. Në 10-vjetorin e bashkëpunimit gjermano kosovar, Qeveria gjermane ka ndarë një shumë prej 42 milionë euro për investuar në infrastrukturë publike, energjetikë, zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik, promovimin e punësimit, administratë, edhe publike dhe arsim. Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet Shala tha se në këtë mënyrë konfirmohet për të satën herë se shteti gjerman është mik i vërtetë i popullit të Kosovës. Por njeherësh ai shprehu zotimin se do të bëhet gjithçka që bashkërisht të ndërtohet ëndrra e kosovarëve për një shtet të zhvilluar dhe të integruar në Unionin Evropian. Ndërsa Fridih Kiçelt, nga Ministria Federale Gjermane për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim, tha se është përfunduar bashkëpunimi midis dy qeverive dhe me këto bisedime konfirmohet zotimi e mëtejshëm i Qeverisë gjermane për zbatimin e marrëveshjes që u nënshkrua sot. Fondet, vijoi ai, do të implementohen në rend të parë për efikasitet të energjisë, për zhvillim të sektorit financiar, ekonomik rural dhe për reformën në administratën publike. Edhe ambasadori gjerman në Kosovë, Hans Diter Shtajnnbah tha se ky ka qenë një vit i rëndësishëm që nga nënshkrimi marrëveshjes vitin e kaluar. Shumë gjëra janë arritur dhe shumë të tjera janë duke u arritur në Kosovë, tha ai dhe theksoi se në 12 muajt e fundit ka pasur partner shumë të rëndësishëm që kanë zbatuar marrëveshjen e nënshkruar vitin e kaluar. Nga ana e tij Kryeministri Hashim Thaçi vlerësoi se kontributi që partnerët gjermanë GTZ dhe Banka për Zhvillim kanë ofruar në Kosovë këto vitet e fundit është për çdo lëvdatë dhe falënderoi shtetin gjerman Thaçi theksoi se bashkëpunimet rajonale të mbështetura nga Bashkimi Evropian, përmes mekanizmit të Paktit të Stabilitetit, do të jenë më të mëdha në fushën e tregtisë, sidomos përmes funksionimit të marrëveshjes së Evropës Qendrore për Tregti të Lirë, (CEFTA), që funksionon që nga viti i kaluar. "Në garën me shtetet e rajonit apo mund të them edhe në partneritet, Kosova ofron një sistem fiskal konkurrues, me tatime të ulëta dhe proceduar të thjeshta administrative për regjistrimin e biznesit", tha ndër të tjera Thaçi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
meritOnz

avatar

Numri i postimeve : 262
Join date : 27/04/2009
Age : 23
Location : n`skaj tbOtes

MesazhTitulli: TETA GJYLI:   Sun Sep 27, 2009 4:56 pm

QQe wLLa kkY qe i kqyr LAJMET . Razz
jjO sii na qojmm POSTIME qatyy

aitt pe qojmm ka 1 POSTIMM `
ahahaha Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.meritonz2.tk
 

Gjermania Ndihmon kosoven

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Te rejat nga futboLLi :: Lajme-
Kërce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
Zaqishti.com