.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************
.::Argëtim të Këndshëm::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
');}//]]>

Share | 
 

 Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 23
Location : ka matiqani hahah

Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome _
MesazhTitulli: Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome   Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeFri Apr 23, 2010 3:30 pm

Hakerët kanë krijuar një virus trojan i cili duket si shtojcë për shfletuesin e internetit të kompanisë Google.
Porosia spam tenton të mashtrojë përdoruesit për të instaluar gjoja shtojcën e cila u mundëson mënyrë më të mirë për organizimin e dokumenteve të tyre të cilat i kanë pranuar me anë të postës elektronike.

Supozohet se faqja i dërgon përdoruesit deri tek një faqe të rrejshme të Google Chrome me shtojca e cila ofron dosjen dashakeqe.

Përdoruesit të cilët janë më të njoftuar me punën e shfletuesit kanë vërejtur se shtojca në fjalë është .exe e jo .crx që nënkupton se është shtojcë përkatëse për Google Chrome. Trojani në fjalë bllokon qasjen në faqet e Google e Yahoo me ç’rast kompjuterët ridrejtohen në faqe të rrejshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
musLII*

musLII*

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 22
Location : Sdi.

Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome _
MesazhTitulli: musLII*   Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome Icon_minitimeFri Apr 23, 2010 6:54 pm

ah nanen hahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.shirkann-muslii.tk
 

Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions
Zaqishti.com