.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************
.::Argëtim të Këndshëm::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
');}//]]>

Share | 
 

 Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 23
Location : ka matiqani hahah

Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë _
MesazhTitulli: Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë   Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë Icon_minitimeFri Apr 23, 2010 3:29 pm

Virusi me emrin Zeus i cili vjedh të dhënat bankare të përdoruesve nga kompjuterët e të cilëve ai i infekton është më i fuqishëm se kurdoherë më parë, thonë nga Agjencia për sigurinë e internetit.
Zeus 1.6 hyn në kompjuterë nëpërmes shfletuesve më të popullarizuar të internetit Mozilla Firefox e Internet Explorer, shkruan transmetuesi britanik - BBC.

Virusi vjedh informatat në atë mënyrë që regjistron prekjet në tastierë të përdoruesve në faqet e sulmuara të internetit.

Faqet e internetit të bankave dhe institucioneve tjera financiare janë cak i virusit të rrezikshëm dhe të fuqishëm Zeus. Të dhënat e vjedhura dërgohen në server ku cyber kriminelët i përdorin dhe i shesin ato informata.

"Pritet se versioni i ri i Zeus do të rris dukshëm keqpërdorimet, sepse pothuajse 30 për qind e përdoruesve të internetit në banka përdorin pikërisht shfletuesin Firefox, e virusi po shpërndahet më shpejt se kurdoherë më parë”, ka thënë Amit Klein, drejtor për teknologji në kompaninë Trusteer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Virusi Zeus më i fuqishëm se kurrë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions
Zaqishti.com