.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************
.::Argëtim të Këndshëm::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
');}//]]>

Share | 
 

 Vijnë telefonat e mençur nga Dell

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 23
Location : ka matiqani hahah

Vijnë telefonat e mençur nga Dell _
MesazhTitulli: Vijnë telefonat e mençur nga Dell   Vijnë telefonat e mençur nga Dell Icon_minitimeFri Apr 23, 2010 3:29 pm

Kompania Dell ka paralajmëruar disa telefona të mençur të cilët është duke i përgatitur, e për projektet më interesante të saj, duket se kanë rrjedhur informatat.
Aero është telefoni i mençur i paralajmëruar zyrtarisht nga Dell ai i cili do të paraqitet së pari në treg dhe në fakt është më së paku interesant prej tri pajisjeve për të cilat do të lexoni në këtë tekst. Aero është paralajmëruar për tremujorin e dytë të këtij vit.
Dell e ka bazuar këtë telefon të mençur në sistemin operativ Android 1.5 me aty-këtu ndonjë modifikim të mirëseardhur. Disa prej tyre janë mbështetja për Flash gjatë shfletimit të përmbajtjeve dhe të internetit dhe aplikacioni QuickOffice i instaluar në mënyrë automatike. Dell thotë se kah fundi i vitit me siguri do të përditësojë modelin Aero me versionin 2.1 të sistemit operativ Android 2.1, ani pse është ende e paqartë nëse me të do të pajisen vetëm ato pajisje të cilat atëherë do të dalin në shitje, apo me atë do të mund të përditësohen edhe telefonat e versionit paraprak 1.5.

Vetëtima e bubullima janë inspirim për dy telefonat e mençur më të avancuar të kompanisë Dell të cilët do të duhej t’i shihnim në treg në fund të këtij viti.

Thunder (Bubullima) është pajisje e bazuar në sistemin operativ Android, e cila ka ekran OLED të ndjeshëm në prekje me diagonale prej 4.1 inçësh. Nuk është precizuar se cili do të jetë procesori i cili do të “sjellë” këtë telefon të mençur, por supozohet se ai do të jetë Snapdragon.

Dell ka paralajmëruar mbështetje për video-përmbajtjet online të paraqitura në Flash si dhe aplikacion të veçantë për Hulu (video shërbim amerikan me përmbajtjeve televizive i cili shfaqet vetëm brenda SHBA-ve). Sistemi operativ i Google do të jetë i maskuar me konfiguracionin e pamjes për përdorues të Dell të emëruar Stage.
Dell Lightning (Vetëtima) është pajisja tjetër, por kjo është e bazuar në sistemin operativ Windows Phone 7 të kompanisë Microsoft. Për dallim nga Thunder, Lightning pos ekranit OLED të ndjeshëm në prekje do të ketë edhe tastierë të plotë QWERTY. Për këtë shkas nuk do të vuajë madhësia e ekranit (me diagonale prej 4.1 inçësh) sepse tastiera do të tërhiqet nga pjesa e poshtme e pajisjes.

Kompania Dell ka qenë shumë më detajuese me specifikat e kësaj pajisje, prandaj dihet se ky celular do të ketë procesor Snapdragon me takt punues prej 1 GHz, 512 MB memorie punuese dhe tetë gigabajt memorie për ruajtje të dhënave e cila mund të rritet me anë të kartelave MicroSD. Kamera e integruar në këtë telefon do të ketë rezolucion prej pesë megapikselash, e në listën e shtojcave do të gjendet edhe busulla, pranuesi GPS dhe radio pranuesi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Vijnë telefonat e mençur nga Dell

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions
Zaqishti.com