.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************
.::Argëtim të Këndshëm::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
');}//]]>

Share | 
 

 VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 23
Location : ka matiqani hahah

VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton _
MesazhTitulli: VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton   VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton Icon_minitimeFri Apr 23, 2010 3:28 pm

Volkswagen ka paraqitur në Pekin modelin e ri Phaeton i cili premierën e tij do ta ketë në panairin e automjeteve Auto China 2010, i cili mbahet nga 27 prill deri më 2 maj të këtij viti.
Vendi i premierës nuk është përzgjedhur rastësisht, kur merret parasysh se Phaeton ka shënuar shitje modeste në Britani të Madhe dhe Evropë, derisa nga tregu amerikan është tërhequr në vitin 2006.

Kina e Koreja e Jugut janë tregjet më të mëdha të automjeteve, e VW në Kinë ka shitur 1.400 Phaeton, që krahasuar me vitin 2008 është rritur për 40 për qind.
ndryshimet në limuzinën luksoze kryesisht janë të natyrës kozmetike, prandaj Phaeton i ri do të bëhet me pamje të ngjashme me modelet tjera të VW-së, përfshirë ato të Polo, Golf e Touareg.
Volkswagen Phaeton vjen me fytyrë të ri me drita bi-xenon, mbrojtës të përparmë të ridizajnuar, kapak të ri të motorit dhe dizajn të ri të rrotave.

Modeli bazë do të ketë motor V6 3.2 litërsh me benzinë, i cili zhvillon 280 kuaj fuqi, derisa në maje të ofertës është motori 6.0 litërsh W12 me hiq më pak se 450 kuaj fuqi. Veç këtyre, në ofertë do të jetë edhe motori 4.2 litërsh V8 me benzinë dhe 335 kuaj fuqi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Computers | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions
Zaqishti.com