.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************
.::Argëtim të Këndshëm::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
');}//]]>

Share | 
 

 Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 23
Location : ka matiqani hahah

Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT _
MesazhTitulli: Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT   Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT Icon_minitimeSun Apr 18, 2010 9:50 am

Konferenca SHIFT (Social and Human Ideas for Technology) ka nisur punimet e saja në Lisbonë të Portugalisë. Në mesin e folësve të shumtë të cilët do të paraqiten në këtë konferencë ndërkombëtare, vend të veçantë do të ketë edhe ndërmarrësi kosovar Kushtrim Xhakli i cili do të ligjërojë mbi tregjet në rritje.
SHIFT është një konferencë ndërkombëtare dhe ngjarje unike e cila bën bashkë udhëheqësit dhe pjesëmarrësit nga secila sferë e jetës, për të diskutuar dhe ndarë idetë sociale dhe njerëzore për teknologjinë. SHIFT është konferencë për teknologjinë dhe implikimet e saj në shoqërinë e ditëve të sotme. Ajo është një konferencë që organizohet nga njerëzit dhe e tëra për ta.
SHIFT është e një rëndësie të veçantë sepse mbledh “kokat” më të ndritura të botës të cilat marrin pjesë për të diskutuar mundësitë, teknologjitë dhe trendet e të ardhmes. Qëllimi kryesor i konferencës është të krijojë një hapësirë joformale për të marrë pjesë në bisedat për teknologjinë dhe mënyrat se si ajo mund të përdoret për rezultate të mira. SHIFT është një konferencë e njohur mirë në Evropë e cila ka filluar në vitin 2006, derisa këtë vit kryeshefi ekzekutiv (CEO) i kompanisë Fast Europe Ventures dhe ndërmarrësi i internetit Kushtrim Xhakli do të jetë njëri prej folësve kryesorë në këtë ngjarje
Kushtrim Xhakli është ligjërues i rregullt ne konferenca të industrisë se internetit, telekomunikimit, biznes start-up shkollave dhe vendet tjera ku audienca interesante e njerëzve mblidhet. Përvoja e tij me tregjet ne rritje do të jetë tema kryesore që do të diskutohet me të në konferencë. Kompania të cilën Xhakli udhëheq specializon në interaksionin dhe pagesat me celularë dhe 2D Bar Code-t.

Ligjërata e ndërmarrësit kosovar është titulluar “Ndeshja me ‘Dinastinë Zhou’ në tregjet në zhvillim”. Kjo ligjëratë është një tregim se si një ndërmarrës ka thyer modelin paradigmë të arsimimit dhe sipërmarrja e tij ka sjellë reforma duke u ndeshur me institucionet e shkallës së gjerë të cilat janë themeluar për të krijuar monopole dhe përfitime të fshehta. Ligjërata do të pasqyroj edhe gjendjen e tanishme të tregjeve në zhvillim, pengesat me të cilat ato përballen, potencialet etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Kushtrim Xhakli një prej folësve kryesorë në konferencën SHIFT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions
Zaqishti.com