.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************
.::Argëtim të Këndshëm::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
');}//]]>

Share | 
 

 Në Indi ka më shumë telefona se tualete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 23
Location : ka matiqani hahah

Në Indi ka më shumë telefona se tualete _
MesazhTitulli: Në Indi ka më shumë telefona se tualete   Në Indi ka më shumë telefona se tualete Icon_minitimeSun Apr 18, 2010 9:49 am

Hulumtimi i organizatës së Kombeve të Bashkuara për të gjetur mënyrat për përmirësimin e infrastrukturës sanitare në botë, ka dëshmuar se indianët kanë më shumë telefona celularë sesa tualete.
Në Indi e cila ka 1.2 miliardë banorë, telefona celularë me parapagim janë 563.73 milionë njerëz, derisa gjithsej 366 milionë kanë qasje në tualete. Kjo nënkupton se vetëm 31 për qind e popullatës kanë qasje në sanitari që ia vlejnë emrit.

Studimin e ka publikuar në vitin 2008 një agjenci lokale për hulumtim dhe edukim e cila bashkëpunon me UNESCO-n dhe OKB-në.

"Është tragjike ironia se në Indi, në vendin i cili është aq i pasur sa që gjysma e popullatës kanë telefon celular, mbi gjysma e saj nuk kanë tualet si duhet dhe të domosdoshëm”, ka thënë drejtori i agjencisë, duke theksuar rëndësinë e tualeteve për shëndetin e tyre.

Hulumtimi tregon se investimet në ndërtimin e tualeteve (300 dollarë) do të shpaguheshin shumëfish me anë të fitimeve që do të merreshin me anë të kursimit, para së gjithash, në shëndetësi dhe luftë kundër varfërisë, respektivisht secili dollar i investuar në shoqëri do të kthehej si 34 dollarësh, njoftuan mediet botërore të premten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Në Indi ka më shumë telefona se tualete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions
Zaqishti.com