.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************
.::Argëtim të Këndshëm::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
');}//]]>

Share | 
 

 Ferrari lancon modelin 599 GTO

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 23
Location : ka matiqani hahah

Ferrari lancon modelin 599 GTO _
MesazhTitulli: Ferrari lancon modelin 599 GTO   Ferrari lancon modelin 599 GTO Icon_minitimeFri Apr 16, 2010 10:37 am

Ferrari 599 GTO do të jetë modeli më i shpejtë për rrugë në ofertë, madje më i shpejt edhe se modeli legjendar Enzo. Automjeti më i fuqishëm komercial Fiorano është i pajisur me motorin V12 të modifikuar gjashtë-litërsh i cili zhvillon 670 kuaj fuqi me 8.250 o/min dhe 620 Nm me 6.500 o/min. Ani pse është për 50 KF më i fuqishëm se versioni në modelin standard Fiorano, motori i ri shpenzon dhe emeton më pak – 17.5 litra karburant në njëqind kilometra dhe 411 gramë CO2 për kilometër.
Ferrari pohon se falë marshit vazhdues prej gjashtë shpejtësish 599 GTO prej zero deri në 100 kilometra në orë arrin për 3.35 sekonda dhe përshpejton deri në 335 km/h maksimalisht. E dhënë shumë më e rëndësishme se kjo është se automjeti ka tejkaluar stazën testuese të cilën e ka bërë Fiorano për vetëm 1.24 minuta, respektivisht një sekondë të plotë më shpejt se Enzo që e bën edhe automjetin më të shpejt komercial të Ferrarit.
Gjërat tjera në krahasim me Fioranon standarde kanë të bëjnë me përpunimin e kujdesshëm të materialeve kompozite të cilat masën e automjetin e kanë lëshuar në 1.495 kilogramë, janë integruar amortizatorë dhe stabilizatorë të ri, së bashku me aerodinamikën e avancuar e cila kujdeset që ai të mos fluturojë, ka fituar edhe kompletin e frenave të qeramikës me 599XX të cilat nga 100 km/h e ndalin këtë model për vetëm 32.5 metra.
Ferrari 599 GTO do të prodhohet vetëm në 599 njësi dhe do t’u shitet vetëm klientëve të përzgjedhur me çmimin e pritur prej 267.000 eurosh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Ferrari lancon modelin 599 GTO

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions
Zaqishti.com