.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************
.::Argëtim të Këndshëm::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL

Share | 
 

 YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

adem

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 23
Location : ka matiqani hahah

YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse _
MesazhTitulli: YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse   YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse Icon_minitimeWed Apr 14, 2010 4:24 pm

Kjo nuk është hera e parë që ndonjë dashakeq tenton të falsifikojë hapësira të besueshme të internetit, në këtë rast atë YouTube, mirëpo rrallëkush ka arritur ta bëj këtë aq mirë sa që përdoruesit të mashtrohen aq lehtë.
Ekspertët e njësisë kundër viruseve kompjuterike të kompanisë Panda Security tërheqin vërejtjen se kanë hasur në një YouTube të rrejshëm i cili përdoruesve në vend të video materialeve të dëshiruara u shërben virus trojan. Nëse mashtrohet përdoruesi, aplikacioni dashakeq Zlob.OB i instalohet në kompjuter.

Faqja e internetit “Just A Tube” në mënyrë shumë të bindshme sillet si origjinali i YouTube, mirëpo gjatë nisjes së cilitdo video material nga përdoruesit kërkon të instalojnë video kodek shtesë, e në vend të tyre ai u shërben viruse trojan.

Panda Security u tërheq vërejtjen përdoruesve të mos shkojnë në këtë hapësirë të rrejshme të internetit, t’i kushtojnë vëmendje në adresën URL në të cilën gjenden dhe gjithsesi të instalojnë ndonjë softuerë kundër viruseve i cili është i përditësuar për të luftuar viruset dhe sulmet e tjera dashakeqe kompjuterike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

YouTube i rrejshëm u shërben përdoruesve viruse

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions
Zaqishti.com