.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

avatar

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 20
Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton   Fri Apr 23, 2010 3:28 pm

Volkswagen ka paraqitur në Pekin modelin e ri Phaeton i cili premierën e tij do ta ketë në panairin e automjeteve Auto China 2010, i cili mbahet nga 27 prill deri më 2 maj të këtij viti.
Vendi i premierës nuk është përzgjedhur rastësisht, kur merret parasysh se Phaeton ka shënuar shitje modeste në Britani të Madhe dhe Evropë, derisa nga tregu amerikan është tërhequr në vitin 2006.

Kina e Koreja e Jugut janë tregjet më të mëdha të automjeteve, e VW në Kinë ka shitur 1.400 Phaeton, që krahasuar me vitin 2008 është rritur për 40 për qind.
ndryshimet në limuzinën luksoze kryesisht janë të natyrës kozmetike, prandaj Phaeton i ri do të bëhet me pamje të ngjashme me modelet tjera të VW-së, përfshirë ato të Polo, Golf e Touareg.
Volkswagen Phaeton vjen me fytyrë të ri me drita bi-xenon, mbrojtës të përparmë të ridizajnuar, kapak të ri të motorit dhe dizajn të ri të rrotave.

Modeli bazë do të ketë motor V6 3.2 litërsh me benzinë, i cili zhvillon 280 kuaj fuqi, derisa në maje të ofertës është motori 6.0 litërsh W12 me hiq më pak se 450 kuaj fuqi. Veç këtyre, në ofertë do të jetë edhe motori 4.2 litërsh V8 me benzinë dhe 335 kuaj fuqi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
Zaqishti.com