.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 iPhone telefoni i mençur më i shitur në Japoni

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

avatar

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 21
Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: iPhone telefoni i mençur më i shitur në Japoni   Fri Apr 23, 2010 3:28 pm

Qëkur ka nisur shitjen në këtë treg të Lindjes së Largët, Apple iPhone po shënon vetëm rezultate të mira. Rezultatet janë aq të mira sa që kjo pajisje e ka përfunduar vitin fiskal duke qenë në vendin e parë të telefonave të mençur më të shitur në Japoni.
Sipas të dhënave më të reja të institutit “MM Research Institute” Apple në fund të vitit fiskal, i cili ka përfunduar më 31 mars të këtij viti, në tregun japonez ka shitur 1.69 milionë iPhone, që kompanisë i ka sjell pjesëmarrje prej 72 për qind në këtë pjesë të tregut. Vendin e dytë në listën e telefonave të mençur më të shitur në Japoni e mban kompania tajvaneze HTC, me pjesëmarrje prej 11 për qind, derisa në vendin e tretë është klasifikuar Toshiba me 6.8 për qind pjesëmarrje.

Në tokën japoneze gjatë këtij viti fiskal është dyfishuar shitja e telefonave të mençur, e gjithsej janë shitur 2.34 milionë të tillë. Shitja e pajisjeve klasike për telefoni ka rënë për katër për qind, e gjithsej janë shitur 34.4 milionë njësi.

Shikuar nga pikëpamja globale, Apple gjatë vitit të fundit fiskal ka shitur 30.1 milionë iPhone në mbarë botën, prej të cilëve 5.6 kanë përfunduar në duart e japonezëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

iPhone telefoni i mençur më i shitur në Japoni

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
Zaqishti.com