.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 ELVANA GJATA 2009 INTERVISTA ELVANA THOT :JAM E DASHURUAR DHE ME PLOT PARA .SHIKO PER TEPER .

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
florianna

avatar

Numri i postimeve : 104
Join date : 21/05/2009
Age : 23
Location : eeeeeeee qa ki em bo

MesazhTitulli: ELVANA GJATA 2009 INTERVISTA ELVANA THOT :JAM E DASHURUAR DHE ME PLOT PARA .SHIKO PER TEPER .   Sat May 23, 2009 9:27 pm

Jam e dashuruar dhe e shperblyer ne karriere

Dy klipe te reja, cdo fundjave ne koncerte, shume para ne banke dhe nje dashuri e madhe

Kishte humbur per pak kohe nga ekranet tona, por edhe nga skenat e festivaleve, mbase per te na lene qe ta shijonim deri ne fund kengen “Vetes” dhe mbi te gjitha klipin e saj te mrekullueshem i cili arrin te te ngrohe edhe ne mes te dimrit. Por eshte rikthyer. Fuqishem, ndryshe, e tjetersuar, por perseri shume, shume e bukur. Te sjellesh nje copez histori qe daton andej nga vitet ‘80, kerkon shume me teper sesa nje kenge pop rrok, tipike e asaj periudhe. Prandaj dhe Elvana se bashku me Florin, autorin e kenges, menduan qe kjo performance te ishte perfekte dhe e kuruar ne cdo detaj, per te ardhur edhe kesaj here sa me te kompletuar para publikut. Dhe rezultati? Nje klip i realizuar 90% ne bardh e zi, me nje fabul shume interesante dhe mbi te gjitha nje look i jashtezakonshem i Elvanes. Nderkohe, nje jave mbas transmetimit te klipit “Nuk jane me”, fansat kane filluar komentet. Elvana tregon se ka qene nje surprize per publikun kjo paraqitje ndryshe e saj, por si gjithmone surprizat mund edhe te mos pelqehen. Duke patur dashamires kryesisht te rinj, te mesuar me R&B dhe me performanca sportive, Elvana e veshur si nje zonje, i ka cuditur disa. “Dukesh me e madhe me thonin ca, por une e dija kete dhe e kam bere me koshience, ne radhe te pare sepse pamja ishte ne funksion te klipit dhe ne radhe te dyte sepse doja te tregoja se une nuk jam me ajo Elvana e vogel, por jam rritur, ne moshe dhe profesionalisht”. Por kjo nuk do te thote se Elvana i tha lamtumire rrymave tejet sportive dhe klipeve deri diku ekstravagante e rinore. Fundja nje vajze 22-vjecare nuk mund te marre vendimin ekstrem qe te filloje te dale ne ekran si nje zonje e rende. Do na duhet te presim dicka me pak se nje muaj per te pare ate Elvanen trendy me te cilen jemi mesuar. Klipi i ri i kenges “Hi Tech” do na surprizoje me look-un e kengetares simpatike, por do na beje edhe te kercejme me ritmet e ketij krijimi te ri.

KONCERTE NE VEND TE ALBUMEVE

Eshte nje fakt qe te gjithe kengetaret e pohojne kur i pyet, albumet nuk po shiten me dhe ne vend te tyre kengetaret kane zgjedhur te marrin pjese ne shume koncerte. Keshtu ka bere edhe Elvana dhe dihet, tregu me i mire mbetet gjithmone diaspora. Ne fillim pati disa veshtiresi per t’i propozuar publikut te diaspores repertorin e saj pasi dihet, ata pelqejne shume muziken popullore, por pak nga pak ajo arriti te jete jo vetem nje nga kengetaret me te pelqyera dhe te kerkuara, por dhe nje nga me te paguarat.

PARATE TE GJITHA NE BANKE

Tani ne fundjave eshte e pamundur qe ta gjesh Elvanen ne Shqiperi. Ajo ka nje axhende plot me koncerte prej me shume se nje viti. Qe ne fillim ka vene kushte per te kenduar kenget qe ajo do dhe mbi te gjithe per te marre pagesen qe ajo kishte percaktuar. Ne nje koncert ajo paguhet mesatarisht 2000 euro, nderkohe qe ka vetem tete kenge te sajat. Kjo tregon se njerezit duan prezencen e Elvanes ne koncerte edhe pse pasurimi i repertorit nuk ka ecur aq shpejt sa fama e saj. Elvana tregon se ne ndryshim nga shume bashkemoshatare te saj te cilet me gjithe ato para ne dore, do kishin blere veshje dhe makina te shtrenjta, ajo cdo pagese nga koncertet, i depoziton ne banke dhe ka deshire qe shume shpejt te bleje nje shtepi te sajen. Natyrisht po te bejme nje llogari te thjeshte, i bie qe Elvana t’i kete mbledhur tashme parate per te blere nje hyrje normale apartamenti, por nese ajo pretendon per ndonje shtepi me luksoze, mbase do i duhet te prese deri ne fund te veres.
E ARDHMJA NE MUZIKE

Nuk e ka ndermend te kendoje ndonjehere kenge popullore pasi i duken te papershtatshme per natyren e saj edhe pse sheh qe koleget ne diaspore po bejne kerdine duke fituar para fale ndonje kenge tallava qe e kane vendosur me kujdes ne repertorin e tyre. Por ajo tregon se ne albumin e dyte, do te perfshije nje kolazh me kenget e Parashqevi Simakut, pasi ka qene kengetarja e saj e perferuar, qe kur ishte e vogel.

DASHURIA NUK ESHTE ME MISTER

Nuk ka pranur asnjehere te jape asnje koment per jeten e saj private madje eshte irrituar shume kur gazetaret kane dashur te mesojne me teper mbi ate copez aq te rendesishme jete ku ajo nuk le askend te hyje. Por si mund te evitohej ai detaj, aq me shume qe fansat e saj e duan edhe kete informacion. Natyrisht per djemte qe e pelqejne, i dashuri i saj konsiderohet si i lindur me kemishe pasi te fitosh zemren e nje vajze te bukur, nje kengetareje shume te suksesshme edhe pse ne moshe te re, eshte fat i madh. Por tani ajo nuk deshiron te beje me enigmatiken, por e pranon se eshte e dashuruar dhe e lumtur. Madje eshte shume e kenaqur qe jo vetem ata te dy, por edhe familjet e tyre jane te kenaqur per zgjedhjen qe kane bere dy te rinjte. /ermira shpetimi/panorama/14.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

Elvana Gjata: I am in love and rewarded in career

Two new clips, concerts every weekend, more money in the bank and a great love

Had lost a short time from our screens, but also scenes of festivals, perhaps for us to leave by the end shijonim song "Himself" and on all its wonderful klipin which reaches the warming in the mid - winter. But is returned. Powerful, different and alienated, but again very, very beautiful. Bring a bit of history that dates thereout years'80, requires much more than a song pop rock, typical of that period. Therefore Elvana and together with Florin, author of the song, thought that this was the perfect performance and treated in every detail, to come this time as well to complete the public. And the result? A klip performed in 90% black and white, with a story more interesting and above all an extraordinary look Elvanes. Meanwhile, a week after transmission of klipit "I am", fans are starting comments. Elvana shows have been a surprise for the public presentation of its different, but as always surprises can not pelqehen. Given goodwill mainly young, to learn R & B and sports performance, Elvana dressed as a madam, has surprised some. "The duchess said with some great, but I know this and have done with koshience, primarily because the image was a function of klipit and secondly because they want to show that I am not with it Elvana small , but I am grown in age and professionally. " But this does not mean that Elvana said farewell currents extremely sports clips and some of ekstravagante youth. Up a 22-year-old girl can not take hard decision to go out and start screen as a patroness of the grater. Do we have to expect something less than a month to view it Elvanen trendy with which we learn. Klipi new song "Hi Tech" we will look surprizoje with the un-charming singer, but will make us even dancing with the pace of this new creation.

Instead of concerts Albums

It is a fact that all the singers say when questioned, the albums are not sold in their country singers have chosen to take part in many concerts. Elvana has done so well known and, with good market remains always diaspora. We had some early difficulties for the proposed public repertorin diaspora as its known, they love music more popular, but little by little she managed to be not only one of the most favored singers and required, but one of the paid.

ALL money in the bank

Now the weekend is impossible to find Elvanen in Albania. It has a full agenda of concerts with more than one year. Since the beginning has set conditions for the motet that it will, and above all to receive the payment that it had defined. In a concert that paid an average of 2000 euros, while there are only eight of its kenge. This shows that people want in the presence of Elvanes concerts although enriching the repertorit not go as fast as its fame. Elvana shows that in contrast to its more bashkemoshatare with all those who cash in hand, would have bought the expensive clothing and cars, any payment from the concerts, the depoziton bank and we like that very soon to buy a house its . Course is to make a simple account, which gets Elvana to this already collected money to buy a normal apartment entrance, but if she claims for any home with luxury, probably will have to wait until the end of summer.

The future in music

Has no intention of ever singing folk kenge seem inappropriate because of the nature of her views, even though colleagues in the diaspora who are making money thanks kerdine by any kenge tallava who placed carefully in their repertorin. But it shows that the second album will include a collage with the kenge Parashqevi Simaku, as has been its singer perferuar that when he was small.

LOVE is no more mystery

No pranur never to give any comment on her private life is even more frustrated when journalists have had to learn bit more about it as important as where it does not let anyone enter. But how can he evitohej detail, the more fans who love her, even this information. Course for men that love, the love of her is seen as born with a caul as fitosh heart of a beautiful girl, a very successful kengetareje although young, has great luck. But now it wants to do with enigmatiken, but acknowledges that is loving and happy. Even is very pleased that not only those two, but their families are satisfied for the choice they made two youth.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

ELVANA GJATA 2009 INTERVISTA ELVANA THOT :JAM E DASHURUAR DHE ME PLOT PARA .SHIKO PER TEPER .

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Temat e Ndryshme :: Temat e Ndryshme-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
Zaqishti.com