.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Aeroporti i Prishtinës mbyllet në mesnatë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

avatar

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 21
Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: Aeroporti i Prishtinës mbyllet në mesnatë   Sun Apr 18, 2010 9:54 am

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës sapo ka njoftuar se prej mesnatës, e së paku deri në orën 14:00 të ditës së diel, do të jetë i mbyllur për fluturime për shkak të ardhjes së pluhurit vullkanik – që pritet ta kontaminojë edhe qiellin e Kosovës.
“Në bazë të informatave të shërbimit meteorologjik të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës - i cili është në koordinim me qendrën meteorologjike të Toulouse-t në Francë dhe METoffice në Britani të Madhe - reja vullkanike mbërrin në Kosovë rreth mesnatës dhe pritet të qëndrojë minimum deri nesër në orën 14:00. Kjo për shkak se erërat nga veriu po i sjellin këto re në Kosovë, ndërsa nesër, erërat që pritet të fryjnë nga jugu parashikohet që t’i kthejnë retë vullkanike nga kanë ardhur”, tha Agron Mustafa, drejtor i ANP-së për portalin Telegrafi.

Gjatë ditës së diel nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës nuk pritet të realizohet asnjë fluturim. Ndërsa gjatë ditës së shtunë janë realizuar vetëm 3 fluturime nga 40 sosh sa ishin paraparë.

Kaosi i trafikut ajror për shkak të reve të hirit vullkanik i prodhuar nga shpërthimi i vullkanit në jug të Islandës, i cili ka përfshirë gati gjysmën e Evropës, ka prekur dhe Shqipërinë dhe Maqedoninë. Zyrtarë nga aeroporti “Nënë Tereza” kanë bërë të ditur për një sërë fluturimesh të anuluara, ndërsa informatat të ngjashme vijnë edhe nga Aeroporti i Shkupit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Aeroporti i Prishtinës mbyllet në mesnatë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Te rejat nga futboLLi :: Lajme-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
Zaqishti.com