.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Aferdita i shpall sfide Shpatit: “Nese je burre” me prano si kengetare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
florianna

florianna

Numri i postimeve : 104
Join date : 21/05/2009
Age : 24
Location : eeeeeeee qa ki em bo

Aferdita i shpall sfide Shpatit: “Nese je burre” me prano si kengetare Empty
MesazhTitulli: Aferdita i shpall sfide Shpatit: “Nese je burre” me prano si kengetare   Aferdita i shpall sfide Shpatit: “Nese je burre” me prano si kengetare Icon_minitimeSat May 23, 2009 9:22 pm

Aferdita i shpall sfide Shpatit: “Nese je burre” me prano si kengetare

Aferdita pretendon se si per here te pare ka qelluar ne shenje pasi ashtu si kenga dhe videoja jane te bukura, dhe per me teper shume shpejt do fillojne te transmetohen ne kanalet muzikore shqiptare.

Dhjete dite me pare, Shpat Kasapi dhe Aferdita Dreshaj ndodhesin ne Tirane, qyteti ku kane vendosur te punojne me ore te tera per nje klip te vecante, por jo te Shpatit. Faqja www.albaniac.com dha lajmin qe Aferdita i ka hyre kenges seriozisht, me nje klip shume interesant. Kush do ta kishte menduar se pas suksesit si miss dhe modele, Aferdita do t’i hynte dhe rruges se kenges?! Po kjo faqe ka publikuar foto nga momentet e xhirimeve, qe jane realizuar ne mjediset prane kinema “Millenium 2”, dhe ne ambientet e lokalit te ri “Foglie”, pasi iu eshte dukur i pershtatshem per arkitekturen, ndertuar me tre kate, dhe qendren e lokalit me shume lartesi. Por pse ky pasion per kengen i Aferdites? E pse jo, ka pohuar Aferdita. Ne fund te fundit eshte e dashura e nje prej kengetareve te njohur ne tregun muzikor, dhe do te shfaqe interes dalja e saj e pare si kengetare. Aferdita pretendon se si per here te pare ka qelluar ne shenje pasi ashtu si kenga dhe videoja jane te bukura, dhe per me teper shume shpejt do fillojne te transmetohen ne kanalet muzikore shqiptare. Kenga titullohet “Nese je burre” dhe eshte kompozuar nga Gabro, me tekst te Avni Qahilit. Ka qene ky i fundit qe eshte takuar me Aferditen ne nje studio, teksa Shpati po regjistronte nje kenge per vete. Pasi ka degjuar modelen te kendoje, ai i ka propozuar kete bashkepunim qe me vone eshte marre shume seriozisht nga ajo. Por pa dyshim qe e pret me emocion se si do pritet nga publiku kjo video. Nese klipi do te pritet mire, ajo nuk ka per ta lene me kaq, pasi ka planifikuar video te tjera dhe nje album. Ne videoklip ajo prezantohet me nje look ekstravagant dhe te nxehte, per te cilin eshte kujdesur, Joni Peci. Gjate xhirimeve ajo ka qene e shoqeruar nga Avni Qahili dhe sigurisht Shpati. Kjo eshte hera e dyte, qe ata vizitojne Tiranen bashke, pas Festivalit te 46-te te Kenges ne Radio-Televizion ne dhjetor, ku Shpati konkuroi me kengen “Arome Mesdhetare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Aferdita i shpall sfide Shpatit: “Nese je burre” me prano si kengetare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Temat e Ndryshme :: Temat e Ndryshme-
Kërce tek: