.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip

Admin:Jetlum Shala

ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?

Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???

Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: Bayerni rikthen kreun me fitore bindëse   Sun Apr 18, 2010 9:46 am

Arjen Robben ka shënuar hat-trick derisa Bayern Munich ka shkatërruar Hannoverin në Allianz Arena duke e mposhtur me rezultat 7-0 dhe duke rikthyer kreun e tabelës vetëm disa orë pasi e humbi atë.
Bavarezët kryen punën e tyre që në pjesën e parë, duke shënuar tre gola. Ivica Olic kaloi vendasit në epërsi pas 22 minutash, ndërsa Arjen Robben dyfishoi atë pas tetë minutash tjera. Një minutë para fundit të pjesës së parë, Thomas Muller shënoi edhe golin e tretë të bavarezëve.

Ky hov i Bayernit nuk mbaroi këtu, pasi i njëjti tregim u përsërit edhe në pjesën e dytë, madje me një gol më shumë. Katër minuta me të filluar pjesa e dytë Olic shënoi golin e tij të dytë, ndërsa nuk vonoi shumë, vetëm një minutë më pas, edhe Robben gjeti portën për të dytën herë për të çuar avantazhin e ekipit të tij në 5-0. Ngjashëm Muller shënoi golin e tij të dytë, të tretin e pjesës së dytë dhe të gjashtin për ekipin vendas (62’).

Një gol tjetër i vonshëm i shënuar në minutat shtesë të ndeshje i ndihmoi holandezit Robben të kompletojë hat-trick dhe të vulosë fitoren e thellë të Bayernit.

Ekipi i trajnerit Louis van Gaal do të ketë dy pikë epërsi ndaj ekipit ndjekës, Schalke, kur kanë mbetur edhe tre ndeshje deri në fund të sezonit.