.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Shpronësimet për autostradë do të vazhdojnë deri në Besi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
fatmir

avatar

Numri i postimeve : 344
Join date : 16/09/2009

MesazhTitulli: Shpronësimet për autostradë do të vazhdojnë deri në Besi   Fri Apr 16, 2010 3:21 pm

Prishtinë, 16 prill - Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e saj të 120-të me radhë, nën drejtimin e kryeministrit Thaçi, fillimisht ka shqyrtuar dhe më pas ka miratuar vlerësimet e rreziqeve nga fatkeqësitë natyrore dhe fatkeqësitë tjera në nivel vendi, të hartuara nga Ministria e Punëve të Brendshme.
Sipas ministrit të Brendshëm, Bajram Rexhepi, vlerësimi i rreziqeve dhe hartimi i planeve për mbrojtje dhe shpëtim në Republikën e Kosovës bazohet në Ligjin për Fatkeqësitë Natyrore dhe Fatkeqësitë tjera. Me këtë identifikohen mundësitë dhe nevojat për parandalimin, zvogëlimin e rreziqeve, reagimin, rimëkëmbjen dhe evitimin e pasojave nga fatkeqësitë dhe katastrofat.
Qeveria ka miratuar vendimin për miratimin preliminar për shpronësim për Autostradën
Vërmicë-Merdare, propozuar nga Ministria e Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit. "Shpronësimi është bërë në bazë të zgjedhjes më të mirë teknike, e cila është përcaktuar duke iu referuar të dhënave në terren për Vërmicë, Zhur, Polisht, Vlashnje, Prizren, Hatmaxhë, Shpenadi, Beleshtë, Novakë, të komunës së Prizrenit, në gjatësi prej 27 km, me sipërfaqe 239 hektarë", theksoi ministri Fatmir Limaj, duke shtuar se do të vazhdojë shpronësimi nga Prizreni në drejtim të Duhlës e deri në Besi.
Qeveria ka miratuar kërkesën buxhetore për 9 mujorin e vitit 2010 për Ministrinë e
Integrimit Evropian. Fillimisht, Qeveria për këtë qëllim ka ndarë 300 mijë euro.
Zëvendëskryeministri, Hajredin Kuçi ka kërkuar nga kabineti qeveritar që të bëhet
plotësim-ndryshimi i Strategjisë Legjislative për vitin 2010. Sipas Kuçit, kjo kërkesë vjen si rezultat i themelimit të institucioneve të reja dhe që lidhen me Raportin e Progresit për vitin 2010.
Qeveria ka miratuar të premten edhe Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit Nr. 02/L-123 për Shoqëritë Tregtare, sponsoruar nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë.
Qëllimi i ndryshimit dhe plotësimit të Ligjit për Shoqëritë Tregtare është krijimi i kushteve që ky ligj të gjejë zbatim të plotë, dhe se ky projektligji është i harmonizuar me direktivat dhe legjislacionin e Bashkimit Evropian, ndërsa nuk do të ketë implikime buxhetore.
Në fund të komunikatës, thuhet se Qeveria ka ndarë 100 mijë euro për akomodimin e të kthyerve në fshatin Zallç të komunës së Istogut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: musLII*   Fri Apr 16, 2010 5:07 pm

haha shum mir pra!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
 

Shpronësimet për autostradë do të vazhdojnë deri në Besi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Te rejat nga futboLLi :: Lajme-
Kërce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
Zaqishti.com