.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Ligji i punës, kërkesa kryesore e protestës më 1 Maj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
fatmir

avatar

Numri i postimeve : 344
Join date : 16/09/2009

MesazhTitulli: Ligji i punës, kërkesa kryesore e protestës më 1 Maj   Fri Apr 16, 2010 3:10 pm

Prishtinë, 16 prill – Në festën ndërkombëtare të punëtorëve, 1 Maj, punëtorët e pakënaqur me trajtimin aktual të tyre dhe me mungesën e ligjeve që i mbrojnë ata, do të dalin në protestë. Protestën do ta organizojë Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës. Kryetari i BSPK-së, Haxhi Arifi, ka bërë të ditur se ky vendim është marrë në mbledhjen e fundit të Kryesisë ekzekutive të BSPK-së.
"Kryesia ekzekutive e BSPK-së, në mbledhjen e vet të mbajtur të martën, ndër të tjera vendosi, që për nder të Ditës Ndërkombëtare të Punës, 1 Maji, të organizojë një protestë para Qeverisë së Kosovës duke filluar nga ora 12:00. Kjo protestë do të ketë edhe simbolin e solidaritetit me sindikatat ndërkombëtare që organizojnë protestë më 1 Maj", tha të enjten Arifi.
Kërkesat e punëtorëve gjatë kësaj proteste ende nuk janë përpiluar, por sipas Haxhiut një dihet. Miratimi i Ligjit të punës do të jetë kërkesa prioritare gjatë kësaj proteste. “Do të jetë një protestë më ndryshe nga të tjerat. Nuk do të bëjmë thirrje masive, por do të jenë përfaqësuesit e sindikatave të punëtorëve”, tha Arifi.
Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Memli Krasniqi, thotë se Qeveria është duke punuar në drejtim të përmbushjes së kërkesave të punëtorëve.
“Ligji i punës tani është gati. Në njërën nga mbledhjet e radhës të Qeverisë ky ligj pritet të miratohet dhe të shkojë në Kuvend për aprovim”, tha Krasniqi.
Sipas tij, në agjendën e Qeverisë për t’u miratuar janë edhe ligjet e tjera që lidhen me punëtorët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Ligji i punës, kërkesa kryesore e protestës më 1 Maj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Te rejat nga futboLLi :: Lajme-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
Zaqishti.com