.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 gjitqka per duhanin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

avatar

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 21
Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: gjitqka per duhanin   Fri Apr 16, 2010 10:24 am

Duhani, që tashmë dihet se ka lidhje me disa sëmundje, mund të rrisë gjithashtu rrezikun e infektimit me HIV, virus që shkakton sëmundjen e sidës, bënë të ditur sot kërkuesit. Në një rishikim të studimeve që i përket lidhjes midis duhanit dhe virusit HI, mjekët britanikë thanë se pesë nga gjashtë studime të cilët analizuan, treguan se duhanpirësit kanë më shumë shanse për infektim. Nëntë nga dhjetë studime të tjera që kanë të bëjnë me kalimin nga HIV në sëmundjen e lartpërmendur nuk gjetur lidhje me duhanin. Dr. Andrea Furber dhe kolegë e tij, që bënë të ditur zbulimet në gazetën për "Sëmundjet Seksualisht të Trasmetueshme", thanë se duhani mund të rrisë ndjeshmërinë te virusi HIV, duke modifikur një mori reagimesh ndaj sistemin imunitar. Kërkimet treguan se duhani është shkaku kryesor i vdekjeve të paevitueshme. Ai rrit rrezikun e infarkteve, problemeve me frymarrjen, mushkëritë dhe llojeve të ndryshme të kancerit. Rreth 40 milionë njerëz në të gjithë botën janë prekur nga virusi HIV. Afërsisht 5 milionë vetë u infektuan në vitin 2005 dhe më shumë se 3 milion të rritur dhe fëmijë vdesin çdo vit nga sëmundje e SIDËS
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

gjitqka per duhanin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Te rejat nga futboLLi :: Lajme :: Shendetsi-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
Zaqishti.com