.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Pas presionit të publikut Facebook paraqet Safety Center

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

avatar

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 20
Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: Pas presionit të publikut Facebook paraqet Safety Center   Fri Apr 16, 2010 10:16 am

Facebook ka paraqitur qendrën e ashtuquajtur “Safety Center” ku të gjithë përdoruesit mund të gjejnë informata se si të paraqesin keqtrajtimet, porositë e përmbajtjeve të pahijshme, të bllokojnë dikë, por edhe të marrin këshilla për pyetje tjera të shumta.
Kohë më parë Facebook është gjetur në shënjestër të publikut dhe i është kërkuar të instalojë “butonin për panik” për shkak të rasteve çdo ditë e më të shpeshta të keqtrajtimit të miturve të cilët kriminelët “i sulmojnë” me anë të kësaj faqe për rrjetëzimin shoqëror.

Gjendja është përkeqësuar pasi që në Britani të Madhe një mashkull e ka vrarë një tinejxhere të cilën e ka njohur nëpërmes Facebookut. Pas presionit të madh të publikut, rrjeti më i popullarizuar në botë ka themeluar qendrën “Safety Center”, e cila përdoruesve të Facebookut, prindërve, nxënësve dhe avokatëve u ofron këshilla.

"Nuk ekziston asnjë gjë me të cilën do ta bënim internetin apo Facebookun të sigurt. Mirëpo, tani kemi hapur Qendrën për ndihmë ku këshilla mund të kërkojnë prindërit e profesorët, por edhe të rinjtë. Jemi të sigurt se kjo do të jetë me dobi të madhe", ka thënë Elliot Schrage, zëvendëskryetar i njësisë së Facebook për komunikim global dhe politikë publike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Pas presionit të publikut Facebook paraqet Safety Center

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
Zaqishti.com