.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 HTC Incredible konkurrent i iPhone

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

avatar

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 21
Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: HTC Incredible konkurrent i iPhone   Fri Apr 16, 2010 10:14 am

Në treg së shpejti do të gjendet edhe telefoni më i ri i mençur i kompanisë HTC i bazuar në sistemin operativ Android. Specifikat e tij flasin se bëhet fjalë për një telefon me performansa shumë të larta.
Në Shtetet e Bashkuara që një kohë po qarkullojnë thashetheme se Verizon, një prej rrjeteve më të mëdha të telefonisë mobile, së shpejti do të duhej të ketë në ofertë telefonin e ri të HTC-së me performansa të shkëlqyera. Emri i këtij telefoni të mençur është Incredible dhe duket se HTC e ka paramenduar atë si një konkurrent të fuqishëm të pajisjes së re iPhone e cila pritet nga të gjithë që të paraqitet në fund të muajit qershor.

Incredible do të ketë procesor Snapdragon të Qualcomm me takt prej 1 GHz dhe do të ketë deri në tetë gigabajt të memories interne e cila do të mund të zgjerohet me anë të kartelave të memories microSD deri në kapacitetin prej 32 gigabajt. Versioni i Androidit të instaluar do të duhej të jetë ai 2.1. Pritet që të ketë të integruar Flash dhe mbështetje për klientë të e-mailave me anë të Microsoft Exchange apo Google Mail.

HTC ka vendosur që në Incredible të integrojë fotoaparatin me rezolucion prej tetë megapikselash me dy dioda LED të cilat do të shërbejnë si blic gjatë fotografimit apo si ndriçim gjatë incizimit të video materialeve. Ekrani i tij me diagonale prej 3.7 inçësh do të jetë i bazuar në teknologjinë AMOLED dhe do të ketë 480 x 800 piksela.

Duket se Incredible do të jetë më i vogël dhe më i lehtë sesa pajisja aktuale iPhone. Dimensionet e tij do të duhej të ishin 117.5 x 58.5 x 11.9 mm, gjersa pesha 130 gramë.

Supozohet se Incredible do të mund të dilte në shitje gjatë fundit të këtij muaji, mirëpo çmimi nuk është bërë publik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

HTC Incredible konkurrent i iPhone

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Teknologji-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
Zaqishti.com