.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Drejtësi e pavarur nga politika

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
fatmir

avatar

Numri i postimeve : 344
Join date : 16/09/2009

MesazhTitulli: Drejtësi e pavarur nga politika   Wed Apr 14, 2010 5:10 pm

Ambasadori amerikan, Christopher Dell, ka thënë se drejtësia duhet të veprojë e pavarur nga politika. Ai i bëri këto komente sot, pas një takimi që ka zhvilluar me kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani.

“Unë erdha sot në gjykatë për të konfirmuar mbështetjen e SHBA’së për punën e gjykatës. Në ditët e hershme të historisë së vendit tim kemi luftuar shumë që të stabilizojmë pavarësinë e gjykatave nga ndikimet politike dhe faktin që gjykata merr vendimin e fundit duke u bazuar në ligje të cilat duhet të implementohen nga të gjithë. Unë e shoh gjyqin e Kosovës sot në të njëjtën gjendje, andaj kemi mundësi të diskutojmë rastin e heqjes së emblemës së Kuvendit Komunal të Prizrenit me Kryetarin e Gjykatës Kushtetuese dhe nëse nuk jeni në pajtim me vendimin e marrë, duhet ditur se gjykata ka vepruar në bazë të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe e ka respektuar atë”, ka thënë Dell.

Ambasadori amerikan ka ripërsëritur qëndrimin se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të vendosura për të mbështetur autoritetet e Prishtinës për të vendosur sundimin e ligjit dhe qeverisjes edhe në pjesën veriore.

“Unë mendoj se si në këtë pjesë, po ashtu edhe në gjitha pjesët e tjera, ne jemi të përkushtuar që të bashkëpunojmë me autoritetet e Qeverisë së Kosovës për shtrirjen e Kushtetutës dhe për sundimin e ligjit dhe rendit qeverisës atje”, është shprehur Dell.

Ambasadori amerikan, të mërkurën, ka takuar edhe Ministren e re të Administratës Publike, Edita Tahiri.

“Në rrugën drejt së cilës synon Kosova, rol të rëndësishëm ka edhe Ministria e Administratës Publike, prandaj unë sot jam këtu që t’ju shpreh përkrahjen e plotë të Shteteve te Bashkuara të Amerikës”, ka thënë ambasadori dell
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: musLII*   Wed Apr 14, 2010 5:18 pm

Lajm i mir![u]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
fatmir

avatar

Numri i postimeve : 344
Join date : 16/09/2009

MesazhTitulli: Fatmir shala   Thu Apr 15, 2010 11:41 am

ata qe jom me politik ate qe se dojn politiken
i doket i keq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: musLII*   Fri Apr 16, 2010 12:34 pm

mire.! shummnm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
fatmir

avatar

Numri i postimeve : 344
Join date : 16/09/2009

MesazhTitulli: Fatmir shala   Fri Apr 16, 2010 2:55 pm

tyje pot pelqen politika edh
po te pelqejka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Drejtësi e pavarur nga politika   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Drejtësi e pavarur nga politika

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Te rejat nga futboLLi :: Lajme-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
Zaqishti.com