.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Kuriozitet shum interesant amo i gat pak

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
jetlum
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 814
Join date : 25/04/2009
Age : 23
Location : qanej dika

.::Alba-Forum::.
aLba-forum:
aLba-forum
ADMIN

MesazhTitulli: Kuriozitet shum interesant amo i gat pak   Fri May 22, 2009 9:33 pm

breshka mund të ecë me 10 km në orë.

Në tokë ekzistojnë 4 oqeane dhe 56 detëra që së bashku e formojnë “Detin Botëror” I cili përfshin 71% të sipërfaqës së përgjithshme të tokës (316 mil.km2).

Fjala e pare e transmetuar nepermjet telefonit është "Uaston hajde këtu - më duhesh" dhe është thën nga shpikesi i telefonit Aleksander Graham Bell qe therriste ndihmesin e tij Uaston. Ai e mori patenten e telefonit me numer 174465 ne vitin 1876.

Për nga sasia e kripës më së shumti ka deti I Kuq ndësa më së paku deti Baltik.

Gjysma e popullisë së botës është nën moshën 25 vjeq.

Oqeani më i madh është oqeani i Qetë, pastaj oqeani Atlantik, oqeani Indian dhe oqeani i Ngrirë i Veriut.

Paratë në formën e kartmonedhave janë përdorur për herë të parë nga dinatia Song (905-1279) Kinë.

Pentagoni është zyra më e madhe në botë. Kjo ndërtesë e famshme, që është Departamenti i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara, është ndërtuar brenda 16 muajve gjatë Luftës së Dytë Botërore, në Arlington në shtetin e Virxhinias. Kapaciteti i saj u llogarit të zinte rreth 40 000 njerëz. Ka rreth 28 kilometra korridorë, 7 754 dritare, 284 banjo dhe një hapësirë parkimi për 8770 makina.

Një njeri i rritur merr frymë afërsisht 25 000 herë në ditë.

Njeriu më i gjatë është 2.75 cm

Milingonat e ndjejnë tërmetin që më parë dhe dalin menjëherë nga foletë.

Në fytyrën e një maceje ndodhen 146 muskuj.

Njerezit te cilet degjuan per vdekjen e tyre (Kuriozitet)
Dick Cheney.
Zevendes president i ShBA-se. Dick Cheney, eshte nje nga “te prekurit” e incidentit te CNN-it.Drafti i nekrologjise se tij, qe eshte bere ne baze te draftit te mbretereshes, e pershkruante Cenin si nje “mbretereshe te harmonise” dhe “Gjyshen e preferuar britanike”
Kurt Cobain
Idhulli i muzikes rock eshte nje nga te famshmit, vdekja e te cilit eshte lajmeruar perpara kohe. Ka qene pikerisht CNN-i i cili raportoi vdekjen e Cobbain, Megjithese ne fakt muzikanti i njohur ishte ne koma......

Zoteria qe ha gjithcka - Edhe metal
Michel Lotito (lindur me 15 qershor 1950 ) eshte nje Francez interesant, i vecante dhe teper argetues. Lotito, i cili ka lindur ne Grenoble, eshte i famshem ne konsumimin e gjerave te patretshme dhe njihet si Monsieur Mangetout (Zoteria gjithcka-ngrenes).
Lotito eshte ne gjendje te haje metal, xham, gome e keshtu me rradhe ai ka mundur te haje bicikleta, televizore dhe nje avion Cessna 150 qe perdoret per stervitje pilotimi.
Lexo me shume

Trupi i Njeriut

1) Gjatesia nga kyci I dores deri tek berryli eshte e njejte me gjatesine e shputes se kembes.
2) Zemra juaj rreh 101,000 here ne dite. Gjate jetes ajo do te rrahe rreth 3 bilion here dhe do te pompoje rreth 400 miljon litra gjak.
3) Goja juaj prodhon 1 liter peshtyme ne dite.
4) Ne pergjithesi njerezit mund ta mbajne frymen per rreth nje minute. Rekordi boteror eshte 7 minuta e gjysme.
5) Ju merrni fryme rreth 23,000 here ne dite.
6) Ju flisni rreth 5,000 fjale ne dite – megjithese 80% e te folurit eshte bashkebisedim me vetveten.
7) Truri I Ajnshtajnit ishte ne nje nivel mesatar madhesie ( 1375 gram).


Art dhe letersi


1) Picasso mund te lexonte perpara se te ecte dhe fjala e tij e pare ishte fjala laps ne Spanjisht.
2) Sumerianet shpiken shkrimin ne shekullin e katert para Krishtit.
3) Libri i pare historik , Historia e Madhe Universale u publikua nga Rashid-Eddin i Persise ne vitin 1311.
4) Bibla eshte akoma libri me i shitur ne bote.
5) Ne 1097, Tortula nje grua nga Salerno, shkroi librin Semundjet e Grave- ai u perdor ne shkollat e mjeksise per 600 vjet.
6) Filozofi Grek Aristoteli shkroi librin Meteorologjia ne vitin 350 para Krishtit – ai ngeli si libri standart per motin per 2000 vjet.


Termete
Afersisht nje milion termete bien cdo vit.Nga keto nje termet i madh bie cdo dy jave nen det.
Nafta ne Alaske
Tubacionet e Naftes ne Alaske shtrihen rreth 1300 km nga Oqeani Arktik ne Alasken e jugut. Dhe per te pershkuar kete rruge nafta nxehet te pakten deri ne temperaturen 45°C per ta bere ate te mos ngrije gjate rruges ne tubacion.

Emigrantët

Rrethë 175 milion njerëz apo rrethë 3 % të popullatës së tokës nuk jetojn në vendëlindje.

Shtetet ku më së tepërmi ka emigrant:

SHBA = 34,9 milion njerëz

Rusi = 13,2 milion njerëz

Gjermani = 7,3 milion njerëz

Ukrainë = 6,9 milion njerëz

Francë = 6,2 milion njerëz

Të rinjët finlandez më të aftëtit për lexim në botë.

Simbas organizatës OECD të shteteve të zhvilluara finlandezët kanë aftësi shumë të larta të leximit. P.Sh 15 vjeçarët e finlandës janë shumë larg të tjerëve. Finlanda edhe ashtu duket si shtet i mrekullive në edukim dhe arsim.

Lapsi më i shtrenjët

Lapsi Diamond i bërë nga kompania Zvicërrane Caran d'Ache u shit në Londër me një shumë prej 169000 funta. Lapsi është bërë në memorie të Antoni Gaudinit. eshtë i mbshtellur nga argjenti rubium. Maja e lapsit është 18 karat ari dhe është i mbshtjellur me 5072 gurë diamant dhe 96 gurë të rubinit.

Ngrënja e peshkut në vitë për banor.

Islanda 93 kg banorë / vitë

Japonia 68 kg banorë / vitë

Spanja 39 kg banorë / vitë

Portugalia 37 kg banorë / vitë

Finland 33 kg banorë / vitë

Francë 27 kg banorë / vitë

Suedi 27 kg banorë / vitë

Greqi 24 kg banorë / vitë

BE 22 kg banorë / vitë

Luani adaptoi viqin e antilopës

Në Keni një luanesh ka adaptuar për herë të dytë për tu kujdesur për të një viq të antilopës. Këtë luanesh e kanë parë të kujdesët për viqin në dhjetor. Dy javë më vonë një luan tjetër e kishte ngrën viqin. Nga gjysma e shkurtit luanesha prap kishte marrë një viq tjetër për tu kujdesur por, kësaj rradhe mbikqyrësit e parqeve ia kanë marrë atë luaneshës.

Bubërrecat kanë super lidhëshmëri.

Shoqëria më e madhe e bubërrecave që është gjetur deri tani jeton në Europë, në një rajon prej 5700 km.

Simpas një shkenctari zvicërran, një shkenctari tjetër nga Franca dhe Danimarka në një pjesë Spanjolle dhe atë Italiane jetojn me miliarda bubërreca të Argjentinës. Për arsye se ata janë ndër veti të një gjaku ata nuk luftojn ndërveti dhe nuk krijojnë shoqëri të luftojnë njëri me tjetrin. Kemi të bëjm me llojin të cilkët janë shumë të organizuar në kryerjen e detyrave. Ky lloj nga Amerika latine në Europë ka arritur në vitet e 20-ta në bimët dhe pemët e transportuara me anije në atë kohë.

kuriozitetet me interesante te botes...
-Syri i nje struci eshte me i madh se truri i tij.
-Ne trurin e maceve ka 32 muskuj.
-Seul (kryeqyteti i Korese se Jugut) ne gjuhen vendase do te thote kryeqytet.
-Ne SHBA 1/3 e zezakeve mes 20-29 vjeç jane ne burg ose nen hetim.
-Nje mashkull harxhon mesatarisht 3350 ore duke u rruajtur e qethur.
-Kur thyhet nje xham disa copeza shperndahen me shpejtesi 3000 milje ne ore.
-Bethoveni para se te kompozonte fuste koken ne uje te ftohte.
-Planeti Uran mund te shihet me sy te lire.
-Ajsbergu me i madh i matur deri me sot ka qene me gjatesi 200 milje dhe gjeresi 60 milje, ai ka pasur nje siperfaqe me te madhe se Belgjika.
-Dallga me e madhe e regjistruar deri me sot ka qene ne vitin 1971 ne Ishullin Ishigaki, Japoni, me lartesi 85 m.
-Ne nje nate te kthjellet mund te shihen rreth 2000 yje me sy te lire.
-Vetem mushkonjat femra piskojne.
-Lindjet vjetore ne Indi, e kalojne popullsine e Australise.
96% e sallatorit, eshte uje.
-Ne 1 kg limon ka me teper sheqer se ne 1 kg luleshtrydhe.
-Shteti me me teper rruge te asfaltuara eshte Franca.
-Ajnshtajni deri ne moshen 9-vjeçare nuk fliste normalisht.
-Nje shqiponje mund ta shohe prejen e saj qe 3000 metra larg.
-Kuajt mund te qendrojne deri ne 1 muaj ne kembe.
-Eshte e Nuk mund te teshtish pa i mbyllur syte.
-Fluturat shijojne me ane te kembeve.
-Delfinet flene me nje sy hapur.
-Nje njeri qesh mesatarisht 13 here ne dite.
-Minjte mund te durojne pa uje me teper se devete.
-Ne trupin e njeriut muskuli me i forte eshte gjuha.
-Pavaresisht nga madhesia dhe trashesia nje flete nuk mund te paloset me teper se 9 here.
-Femrat i perpelitin syte 2 here me shume se meshkujt.
-Nje ari i rritur mund te vrapoje po aq shpejt sa nje kale.
-Breshka mund të ecë me 10 km në orë.
-Milingonat e ndjejnë tërmetin që më parë dhe dalin menjëherë nga foletë.
-Peshqit e harrojnë çdo gjë që ndodhen vetëm pas 10 min.
-Një njeri harxhon mesatarisht 3 vjetë të jetës ne banjo.
-DNA ka një madhësi prej 1 të mijtat e milimetrit, përbehet prej rreth 200 miliard atomesh dhe përmban 1 milion faqe njohuri.
-Në krahun e një majmuni ka rreth 25 milionë qime.
-Në Zelandën e Re ka 4 milionë njerëz dhe 70 milionë dele.
-Më shumë se 1 miliard tranzistorë prodhohen....çdo sekondë.
-Mesatarisht në botë shkohet në shkollë 200 ditë, në SHBA 180 ditë, në Suedi 170 ditë, në Japoni 243 ditë.
-1 në 10 persona në botë jetojnë në ishull.
-Shkencëtarët britanez kanë llogaritur se macat , të cilat ata i mbajnë në shtëpi për 1 vit asgjësojnë 50 milion minjë dhe 20 milion zogj të vegjël.
-Fëllënza është në gjendje që 30 ditë të jetojë pa ushqim.
-Në janar të vitit 1978 në mishtoren "la Ron" në Misuri të SHBA-ve është prodhuar suxhuku me gjatësi prej 5,7 metrash dhe peshonte 207,3 kg.
-Me gjatësinë e verifikuar zyrtarisht prej 8,8 cm turku Mehmet Ozjurek është shpallur para pak kohe fitues në garat e dyta ndërkombëtare të hundëmëdhenjvetë nbajtur në Stamboll.
-Në Britaninë e Madhe është kultivuar lakra më e madhe.Pesha e saj është 51,80 kg.
Autobusi i prodhuar në Moskë (Rusi) më vitin 1955 është i gjatë 17 metra dhe në të mund të vendosen 200 udhëtarë.
-Braziliani Edson Donasimento Pele,konsiderohet si futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.Në 1254 ndeshje futbollisike ai shënoi 1216 gola.
-Fusha më e madhe e naftës në botë është ajo e Ghavar-it (Arabia Saudite), e ngritur nga kompania a përpunimit të naftës "Armako".Madhësia e fushës është 241,5x35.42 km2.
-Alfabeti më e gjatë është i gjuhës kamboxhiane me gjithsejt 72 shkronja.
-Numri më i madh i të vdekurve nga uria është shënuar në periudhën 1918-1943 në të cilën vdiqën gjithsejt 28 104 000 njerëz.
-Për të prodhuar 1 kg. mjaltë bletës i duhet të thithë nektarin e 12 milion luleve duke bërë rreth 300 000 kilometër fluturim.
-Luftërat dhe statistikat:Nga 1618 më 1905 janë bërë 1044 luftëra tokësore,122 betejadetare,490 rrethime,44 kapitullime.Lufta më e gjatë llogaritet midis Venecas dhe Turqisë (55 vjet) në vitet 1644-1699, kuse lufta më e shkurtë është ajo midis Austrisë dhe Italisë e cila zgjati vetëm 6 orë.
-Zogu nuk ka shqisën e të nuhaturit dhe të shijes.
-Qukapiku në ditë han mesatarisht 3000 insekte.
-Nga barku i vajzës 20 vjeçare nga Devoni Jugor,Angli u nxor "topi" nga qimet e flokëve te saj të cilat i kishte gëlltitur,i rëndë 2,5 kg.Operimi u realizua në mars 1985.
-Kompjuterat modern janë ndërtuar duke u bazuar në sistemin nervor, por edhe kompjuteri modern nuk i afrohet as nivelit të nje zvarritësi.
-Një njeri i rritur merr frymë afërsisht 25 000 herë në ditë.
-Rreth 27% e ushqimit në vendet e zhvilluara përfundon në koshat e plerave.
-Mundësia për të të rënë rrufeja është 1 në 600,000.
-Në 1870 në Londër jetonin më shumë Irlandezë sesa në Dublin.
-Çdo 1 person nga10 persona në botë jetojnë në ishull.
-Në Ditën e Nënave në SHBA bëhen më tepër telefonata personale se në çdo ditë tjetër në çdo shtet tjetër.
-Megjithëse në botë ka më shumë se 600 milionëtelefona, gjysma e botës ende nuk ka bërë asnjë telefonatë.
-Gjysma e popullsisë së botës fiton vetëm rreth 5% të pasurisë në botë.
-Në 1750 në botë jetonin rreth 800 milionë njerëz, në1850 nje miliardë më tepër dhe në një 1950 edhe njëtjetër miliard më tepër. Mastaj u deshën vetëm 50 vjet për tu dyfishuar dmth. 6 miliardë.
-Në Romën Antike veza gjendej vetëm në tavolinat më të rëndësishme dhe ruhej vetëm për miqtë më të rëndësishëm.
-Në Egjypt veza konsiderohej një privilegj dhe monopol i faraonëve, sacërdotëve dhe shtresave të larta të shoqërisë.
-Qytetërimet antike, egjiptianët, persianët, grekët e romakët, e kanë kuptuar mjaft mirë se veza e pulës është burim energjie dhe vlerash të papërsëritshme ushqimore.
-Në botë veza konsiderohet si ushqimi që ka furnizuar për shekuj me radhë proteinën më të mirë me origjinë shtazore dhe si ushqimin që ka shpëtuar popuj të tërë nga rreziku i të mosushqyerit ose të ushqyerit të keq.
-Persianët kishin një ritual të përhershëm që konsiston në këmbimin e vezëve si shenjë e fillimit të pranverës. Arsyeja e këtij rituali qëndron në besimin se veza është embrioni i jetës. (rikthimi i botës në jetë pas ndërprerjes letargjike gjatë dimrit)
-E njëjta gjë sot përdoret gjatë pashkëve kristiane të cilat jo rastësisht janë në pranverë pasi japin kuptimin thellë të rikthimit në jetë. (përplasja e vezëve të lyera)
-Eskymo, një komb që jeton në veri të Europës në mes të borës e të akullit, përvec peshkut ushqehen dhe me mjaft vezë me të cilat plotësojnë shumë mirë nevojat ushqimore të trupit.
-Clemenceau, burri më i fortë i Francës dhe Tigri i luftës së Përgjithshme, hante 8 vezë në mëngjes dhe 5 vezë në mbrëmje.
-Në vendet e zhvilluara përqindja e të rritureve qe martohen ka rënë nga 72% ne 1970 në 60 % ne 1996. -Mundësia për divorcim në martesën e parë u rrit nga 50% në 67%. Mundësia për divorcim në martesën e dytë është rreth 10 % me e lartë se në martesën e parë.
-Sherbimi Postar i SHBA dërgon rreth 43% të postës botërore, ndjekësi më i afërt është Japonia me 6 %.
-Në Perëndim njerëzit ndërrojnë shtepi mesatarisht 1 herë në 7 vjet.
-Gjysma e popullisë së botës është nën moshën 25 vjeç.
-Një njeriu i duhen 12 vjet për të numëruar nga 1 deri në 1 miliard. merrte fronin.
-Ivani i IV. i cili erdhi në pushtet në vitin 1533 në Rusi, vrau djalin e vet me pretendimin se synonte ti merrte fronin.
-Formuesi i Çmimit Nobel, Alfred Nobel në fakt ishte nje fabrikator dinamiti.
-Nëse damarët e njeriut do të vendoseshin njeri pas tjetrit do të mund të përshkronin Ekuatorin 2 herë.
-Hyrja e folesë së milingonës drejtohet përherë nga Veriu.
-Strucat i kanë sytë më të mëdhenj se truri.
-Nëse do të mund të përdornim 13% të trurit, do të mund të shfaqeshim nga një vend në një tjetër.
-Breshka mund të ecë me 10 km në orë.
-Peshkaqenët nuk sëmuren.
-Në fytyrën e një maceje ndodhen 146 muskuj.
-Milingonat e ndjejnë tërmetin që më parë dhe dalin menjëherë nga foletë.
-Njeriu më i gjatë është 2.75 cm.
-Mjalti mund të qëndrojë pa u prishur 3000 vjet dhe për këtë arsye dylli i mjaltit përdoret për procesin e mumjazimit
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
Diellzë

avatar

Numri i postimeve : 164
Join date : 23/05/2009
Age : 24
Location : ehh tash

MesazhTitulli: Re: Kuriozitet shum interesant amo i gat pak   Sun May 24, 2009 12:48 pm

Plastika eshte zbuluar aksidentalisht ne vitin 1839 dhe ka marr emrin per shkak te plasticitetit qe eshte veti kryesore e saj.

Sipas disa te te dhenave aparati i par per te nxjerr para me kartel eshte instaluar dhe vene ne funksion ne vitin 1939 nga city bank ne NEW YORK gjashte muaj me vone e kane larguar sepse njerezit nuk e perdorinin... Rolling Eyes

Hunda e njeriut mund ti nuhase deri ne 6.800 erera te ndryshme. Shocked

Mendohet se shteti me me shume rruge te asfaltuara eshte Franca. Laughing

Per te prodhuar 1 kilogram mjalte,nje blete i duhet te thithe nektarin e 12 milion luleve dhe per kete te pershkoje rruge me gjatesi rreth 300.000 kilometra Surprised
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
jetlum
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 814
Join date : 25/04/2009
Age : 23
Location : qanej dika

.::Alba-Forum::.
aLba-forum:
aLba-forum
ADMIN

MesazhTitulli: jetlum   Sun May 24, 2009 7:37 pm

flm shum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
meritOnz

avatar

Numri i postimeve : 262
Join date : 27/04/2009
Age : 23
Location : n`skaj tbOtes

MesazhTitulli: meriiTOonnz   Fri Jun 05, 2009 1:52 pm

aiiT Lumm pee Gjujj njoo .- . N’autobus kan hi 3 hajna edhe thojn:
Tash kena me ju marr paret edhe me ju dhunu. Kur qka me pa, krejt plaka autobusi.
Ni hajn tjeter thot: Jo, veq paret pi marrim.
NUK E PATEM QESHTU MARRVESHJEN – piskaten plakat .
ahwuahwuahwu. aa qkaa juu dOkk .`
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.meritonz2.tk
Diellzë

avatar

Numri i postimeve : 164
Join date : 23/05/2009
Age : 24
Location : ehh tash

MesazhTitulli: Re: Kuriozitet shum interesant amo i gat pak   Sat Jun 06, 2009 6:31 am

Hahahhahaahahhahahahahahaha
Qettoo se pasna nii kurr veq koka teper interesanttt Wink
Veq hajnatt kokan kon gabim vet kane thonn qashtuu hahahaha Very Happy Very Happy
Edhe kyy koriozitetii i gatt shumm interesantt Very Happy
M'ka pelqyy shuuummmm Very HappyVeqq vazhdoniii me qesiii sene interesantee Wink Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
jetlum
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 814
Join date : 25/04/2009
Age : 23
Location : qanej dika

.::Alba-Forum::.
aLba-forum:
aLba-forum
ADMIN

MesazhTitulli: jetlum   Sat Jun 06, 2009 8:33 am

ehh maj diellz e kan prish marrveshjen per qato hauahu (krejt PLAKA)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
Diellzë

avatar

Numri i postimeve : 164
Join date : 23/05/2009
Age : 24
Location : ehh tash

MesazhTitulli: Re: Kuriozitet shum interesant amo i gat pak   Sat Jun 06, 2009 8:46 am

Hahhaahha plaka plaka veqq... Very Happy Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
meritOnz

avatar

Numri i postimeve : 262
Join date : 27/04/2009
Age : 23
Location : n`skaj tbOtes

MesazhTitulli: meriiTOonnz   Sat Jun 06, 2009 7:09 pm

POO bree pissaT ee prishenn kOntraateenn -4- awhahahwuhuw . heee pLakktt .... ee atoo ii hoonGtt dreqii . albinoalbino `
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.meritonz2.tk
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: musLII*   Fri Sep 25, 2009 6:45 pm

- hauahua .

Kokenn pakk t`gata por shuMm t`miRa.Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
jetlum
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 814
Join date : 25/04/2009
Age : 23
Location : qanej dika

.::Alba-Forum::.
aLba-forum:
aLba-forum
ADMIN

MesazhTitulli: jetlum   Fri Sep 25, 2009 7:58 pm

shum te mira jan ktu kuriozitete geek geek geek
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: musLII*   Sat Sep 26, 2009 10:50 am

Ah po vallaH:D
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
jetlum
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 814
Join date : 25/04/2009
Age : 23
Location : qanej dika

.::Alba-Forum::.
aLba-forum:
aLba-forum
ADMIN

MesazhTitulli: jetlum   Sat Sep 26, 2009 12:56 pm

oK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: musLII*   Sat Sep 26, 2009 3:25 pm

T`mira veq Pakk pernime T`gata:(
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
jetlum
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 814
Join date : 25/04/2009
Age : 23
Location : qanej dika

.::Alba-Forum::.
aLba-forum:
aLba-forum
ADMIN

MesazhTitulli: jetlum   Sat Sep 26, 2009 7:40 pm

ani de ni her a e ki shkru a 100 her tash a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kuriozitet shum interesant amo i gat pak   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Kuriozitet shum interesant amo i gat pak

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: KuriozitetE-
Kërce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
Zaqishti.com