.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Tahiri kërkon nga Dell mbështetje për domenin e shtetit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
adem

avatar

Numri i postimeve : 466
Join date : 20/09/2009
Age : 20
Location : ka matiqani hahah

MesazhTitulli: Tahiri kërkon nga Dell mbështetje për domenin e shtetit   Wed Apr 14, 2010 4:20 pm

Ministrja e Administratës Publike, Edita Tahiri ka pritur të mërkurën në një takim ambasadorin e Shteteve te Bashkuara të Amerikës, Christopher Dell, i cili ndër të tjera ka theksuar se Kosova është në një periudhë të rëndësishme dhe është e domosdoshme të ketë sistem funksional të tërë aparatit shtetëror.
Diplomati amerikan ka theksuar se meqë agjenda shtetërore e Kosovës është e fokusuar drejt zhvillimit ekonomik, i cili është faktor shumë i rëndësishëm në forcimin e shtetit të ri, ndryshimet e fundit janë të mirëseardhura dhe SHBA-të janë të inkurajuara me ndryshimet e bëra.

“Në rrugën drejt së cilës synon Kosova, rol të rëndësishëm ka edhe Ministria e Administratës Publike, prandaj unë sot jam këtu që t’ju shpreh përkrahjen e plotë të Shteteve te Bashkuara te Amerikës”, ka thënë Dell, duke shprehur besimin e tij në kapacitetet dhe përvojën të cilën Tahiri e ka në karrierën e saj të gjatë politike dhe diplomatike.

Ministrja Tahiri ndërkaq, e ka njoftuar ambasadorin Dell me prioritetet MAP-it, përfshirë këtu rrumbullakimin e kornizës ligjore, që ka të bëjë me administratën, gjë që është e domosdoshme për lëvizjen e proceseve përpara dhe bazë për funksionalizimin e projekteve që ndikojnë në procesin e reformimit të administratës.

“Gjithashtu, qeverisja elektronike, avancimi i infrastrukturës qeveritare dhe procesi i regjistrimit të popullsisë, janë objektiva, realizimi i të cilave mundëson një shtet funksional, administratë të paanshme politikisht dhe profesionale, e cila ofron shërbime efikase dhe efektive”, ka thënë ministrja Tahiri.

Duke shprehur gatishmërinë për të forcuar më tej bashkëpunimin me SHBA-të, ministrja Tahiri theksoi nevojën për mbështetje lidhur me domenin më të lartë të shtetit të Kosovës në internet, për të cilën Kosova ka trashëguar të drejtën në ITU mbi parimin e sukcesionit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Tahiri kërkon nga Dell mbështetje për domenin e shtetit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Te rejat nga futboLLi :: Lajme-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
Zaqishti.com