.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 HOROSKOPI VJETOR 2009 PREJ BRICJAPIT -PESHQIT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
florianna

florianna

Numri i postimeve : 104
Join date : 21/05/2009
Age : 24
Location : eeeeeeee qa ki em bo

HOROSKOPI VJETOR 2009 PREJ BRICJAPIT -PESHQIT Empty
MesazhTitulli: HOROSKOPI VJETOR 2009 PREJ BRICJAPIT -PESHQIT   HOROSKOPI VJETOR 2009 PREJ BRICJAPIT -PESHQIT Icon_minitimeThu May 21, 2009 11:42 pm

NA FALNI JU LUTEM SE NUK I KA NXON BASHK EM ATO TJERAT E I SHKROVA NE KETE TEM BESOJQ EDO TE MA FALNI
***************
Bricjapi (22/XII-20/I)

Karriera - Me ndihmën dhe mbështetjen e eproreve tuaj do të arrini të ngjisni shkallet e suksesit dhe të shkoni përpara me projektet tuaja të biznesit këtë vit. Do të keni mundësinë e përfaqësimit të biznesit apo organizatën ku punoni në mbledhje shumë rëndësishme të cilat do të shënojnë sukses në karrierën tuaj. Jeta juaj profesionale do të ndryshoje këtë vit duke pasur sukses, prosperitet dhe sigurisht pasurim të llogarive tuaja bankare.

Dashuria - Diferencime ose diskutime për shkak të vështirësisë në komunikim mes bashkëshortëve do të sjelle një krizë martesore këtë vit për bricjapet. Duke i treguar partnerit tuaj se ju besoni tek ata do t`iu sjelle me afër dhe do të beje që dashuria juaj të rritet. Beqarët mund të takojnë kandidate për të kaluar jetën në grupe vullnetare. Ka shumë rendësi që ju të gjeni njeriun perfekt. Të dashurit për një kohë të gjatë mund të shkojnë drejt kurorëzimit gjatë këtij viti.

Familja - Horoskopi parashikon keqkuptime dhe zënie mes anëtareve të familjes gjatë gjysmës se dytë të vitit. Në këto situata mundohuni të kontrolloni veten në mënyrë që të mos lëndoni të dashurit tuaj. Dikush afër jush do të mundohet që t`iu çoje në argumente të forta. Shihni situatën e mundohuni të evitoni argumente të panevojshme. Mos lejoni askënd që të përfitojë nga serioziteti juaj. Ndihmoni fëmijët me përfundimin e punëve të tyre dhe çojini ata në aktivitete të ndryshme jashtë shtëpisë. Përgatituni mirë para se të paraqiteni e intervista punë apo ditët e provimeve për studentët.

Fati - Do të rrotullohet diku nga mesi vitit rrota në anën tuaj. Nuk është viti i shumë pritur për ju ku fati do rrethoj çdo gjë që ju përket. Yjet thonë që nuk keni nevoje për shume fat, që të përfundoni planet tuaja ju mjafton vullneti edhe përkushtimi për këtë gjë.

Shëndeti - Duhet të jeni të kujdesshëm sepse çfarëdo ju ndodh këtë vit, mund të jete vendimtare për shëndetin tuaj edhe novitet ne vazhdim. Mos e lini kurimin tuaj pas dore, pasi kjo do të
sjell probleme të rende në të ardhmen.
**************
Ujori (20/I-19/II)

Karriera - Ju do të punoni shumë gjatë këtij viti për të manifestuar aftësitë dhe vizionin tuaj në jetën profesionale. Këtë vit duhet të mendoni për të kërkuar mundësi me të mira për karrierën tuaj. Planifikoni një derdhje tjetër paraje për të stabilizuar financat tuaja. 2009 do të këtë mundësi të reja si për ju që jeni të punësuar edhe ata që janë të papunësuar. Aftësitë tuaja të komunikimit do t`iu ndihmojnë për të arritur në kontakte sociale me të pasurit dhe të famshmit. Mos lejoni bashkëpunëtoret t`iu ndërhyjnë në gjykimet tuaja për të ardhmen.

Dashuria - Dashuria dhe romanca po çel për ujoret. Nëse jeni beqare, përgatituni për lidhje të reja të shpeshta nga fundi i këtij viti. Ka shumë mundësi për propozime martesash nëse akoma zemra juaj është e thyer, përgatituni për një dashuri të re qe do t`iu sjell lumturi në jetën tuaj. Për të pamartuarit parashikohet një vit i qetë. Do të mësoni si të shprehni ndjenjat tuaja dhe të gëzoni momentet e bukura në çift.

Familja - Do të shkoni mirë me familjen dhe miqtë tuaj. Përgjegjësitë familjare do të kenë prioritet gjatë gjithë vitit dhe koha juaj me e madhe do tu kushtohet atyre.

Fati - Një vit me tepër fat ky për të lindurit e shenjës se Ujorit.

Shëndeti - Sëmundjet e stinëve ju japin përherë një befasi. Shëndeti do jetë në maksimum në Verë edhe gjithë pjesën e dytë të vitit.
***********
Peshqit (20/II-19/III)

Karriera - Do të duartrokiteni për aftësitë dhe inteligjencën tuaj nga bashkëpunëtoret dhe nga eproret. Për të gjithë të papunësuarit apo ata që janë duke kërkuar punë të tjera parashikohen mundësi të reja dhe shumë shpejt do të gjejnë punën që dëshirojnë. Ju do të shkëlqeni në zyrën tuaj duke vene standarde punë të reja dhe duke përfunduar detyrimet tuaja para afatit të caktuar. Përgatituni për të punuar në ambiente strike të cilat mund të kthehen në lodhje mendore shpeshherë. Mos harroni se çelësi i suksesit tuaj është që të mbështesni dhe të ndihmoni bashkëpunëtoret tuaj.

Dashuria - Jeta juaj sentimentale do të jetë e shkëlqyer këtë vit. Për të gjithë ata që janë në lidhje serioze shtohet mundësia e martesës këtë vit. Mund të arrini të ndiheni konfuz në lidhje me partnerin tuaj por çdo gjë do të qartësohet dhe ju do të shihni dashurinë me sy tjetër.

Familja - Lajme të mira dhe festime si datëlindje, lindje, dasma apo aktivitete të organizatës ku punoni do t`iu mbajnë gjallë gjatë gjithë vitit. Lidhja me familjen parashikohet shumë e mirë. Mos u mundoni të dukeni para shoqërisë tuaj.

Fati - Një vit me tepër fat ky për të lindurit e shenjës se Peshqve. Fati ma i madh do të jetë në pjesën e dytë të vitit 2009.

Shëndeti - Lodhje e stres kjo është pasqyra e shëndetit tuaj në 2009. Pushimet edhe argëtimi
janë tepër të këshillueshme për Peshqit. Bëni mirë të shëtisni në natyrë me të dashurin-dashurën.

JU FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM NGA FLORIANNA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
HOROSKOPI VJETOR 2009 PREJ BRICJAPIT -PESHQIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Temat e Ndryshme :: Temat e Ndryshme-
Kërce tek: