.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 TEMA:POEZI DASHURIE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
florianna

avatar

Numri i postimeve : 104
Join date : 21/05/2009
Age : 23
Location : eeeeeeee qa ki em bo

MesazhTitulli: TEMA:POEZI DASHURIE   Thu May 21, 2009 10:48 pm

Engjulli im prejse te kam par ne zemer me ke hynuk mundesh me dal se te kam mbyll me dry.Hena po rrezon dielli nis me dal me ty fillova dashurin epar.Mos mendo zemer se te dua me interes por me te vertet honey per ty edhe vdes ~Tradhtia~

Tradhtia nuk egziston nga soti,
por egsizton qe moti,ajo lulen
e vyshk,e hekurin e dryshk,prandaj
ai qe tradhton duhet bukur te
mendon se zemren tjetrit ja
helmon,e shpirtin ai demton.
***
Sine luft, e dashrui emrin gjith
eka tradhti,nuk pyt rini as pleqeri,
as bes as dashuri.Ajo ne qdo
ane na ndjek edhe endrrat tona
i djeg,planet tona i shkatrron,
e viktima qdo her kerkon.
***
Te tradhtosh esht te mallkosh,
tjetrin jeten tia besh bosh,
shpirtin tjetrit t'ia shkatrosh e
vetveten mos ta besosh.
Prandaj me tradhtu esht denim eshte
humbje ejo fitim.
***
Se zoti kurr s'ta harron dhe ne fund
te denon.Harroni at shprehi ju pleq
e te ri se ne qoftese gjat doni te
udhtoni harroni te tradhtoni.
***
Dote flini shum rehat jo me minuta
por me sahat,rrahjen zemres do
ta keni normale nqoftese mbaheni
per fjale. ***Kam deshir***

Kam deshir te shoh me sy,
gjithmon te jem me ty, kam
deshir ty te ledhatoj se vetem
ty te dashuroj.Kam deshir
vetem ejotja te jam, se pa ty
asgje nuk kam.
Kam deshir dhe nje qellim me ty
te jem gjer ne agim... ###Pas vdekjes sime###

Shiko lulen si u tha edhe
zemra ime keshtu u nda,
shiko buzet si me jan krisur
emrin tend duke pershperitur.
Ti zemres time borxh ike mbetur,
qe ke hyr mbrenda dhe ja
more jeten...
Ne nje nat te qet, ndegjohet
vaji u nje zemre qe po qan,
vuaj un qe rruget na u ndan... ^Te dua^

Te dua sa qmenduria,
~||~sa krejt gjithesia,
~||~te me besosh,
~||~qe te me dashurosh!
~||~nen henen me vezullime.
~||~nen dritat me shkelqime!
~||~me nje ndjenj me te madhe,
~||~me merzi edhe me halle.
~||~se kurr sta them dot,
~||~me shum se qdo gje ne bot...
~||~me me te madhen dashuri
~||~vetem ty...
~||~dhe per ty enderroj.
~||~por edhe te adhuroj.
~||~se me don edhe ti,
~||~oh e vetmja ime dashuri!!! Un dhe Ti

Hapi syt emos i mbyll,un
jam diell eti je yll,kur ti
qesh un behem ze,mos
mendo se do te le.Kur ti
qan un behem lot,ste nd-
rroj me askend ne bot,ti je
gjumi un jam endrra,ti
je shpirti un jam zemra.
Tije diell un jam drita,ti
je princi qe un prita,mos
mendose te harroi,kur ti
je i vetmi qe dashueoi... TI!

Anes rruges evetme kalova,
kur pa pritur u ndalova.Nata
ishte e ftoht dhe binte shi kur
ne anen tjeter ishe ti.
Ishin ata sy qe me verbuan,
kur per her te par me shikuan,
isht ajo bukuri qe me mashtroj
dhe qe me ben ty te dashuroj.
AShtu si shiu qe mbaroi edhe
dashuria jon perfundoi...
Mendoja se do te shkonte gjat
por ajo kishte qen vetem nje
e mallkuar nat.Shiu binte pa
mabrim,dhe ne zemren mbete
vetem nje kujtim.Loti pikon
pa pushim ne shpirt ka vetem
lendim...
Kthehu ti ti prap te un,jo asgje
tjeter nuk dua,jo pa ty nuk dua te
jetoj,dheas qe mundem te harroj. Mos harro

Me fal zemer se ndoshta
me fjalet emia te lendova,
me fal shpirt se ndoshta nga
dashuria te gjykova,me fal i
dashurse veq per ty un mund
te jetoi,me fal engjellushi
im se pa ty nuk dua te egzistoi.
Mos harro se vetem ty te deshta
ne ket bot,mos harro se per
tynuk mu ndalen lot...
mos harrose pa ty qdo gje
esht ekot,mos harro se te
dua ma shum se dje sot...
Me kujto edhe kur thojn
se nuk jam gjall,mos harro
se as guri skishte plas me par,
me thuaj nje her se kot nuk ishte
krejt ky vajtim,mos harro se ti
je i vetmja lumturi ne shpirtin
tim,mos lejoqe t'i behem dashuris
edhe nje viktim,me thuaj nje her se
me do sa te dua shpirti im,mos
mendo se edhe nese me ty nuk
jam,beso se vetem ty te dua
me zemer ta tham... Sa e embel eshte jeta
sa e embel eshte rinija
por me e embel
qenka dashurija

o mesazh i bukur
shko ku te them une
nese e gjen zgjuar
puthe njehre nga une
nese e gjen fjet thuaj qe e dua shum

Kujtoj eren e malit
Kujtoj eren e lehte
kujtoj zemren time
qe te don per jete

Ne thellsine e zemres time
eshte vendose nje emer
pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

mos ju beso DJEMVE
Se jane ne MERGIME
Se te dashurojne vetem
per PUSHIME

dashurija eshte si hekure
po te ra te le te vdekure

jeta eshete te dashurosh
te dashurosh eshte te vuash
te vuash eshte te vdesesh
athere pse te jetosh??????.

me buze te puthi
me sy ty shikoj
me duar te limoje
me shpirte te ahduroj
ne gjum te enderroj
ne qofte se dush per ty kendoj
ne vetmi per ty mendoj
ty kurre nuk te teadhtoj
pergjithmone te dashuroj.

Dashuri,dashuri nuk thuhet kote
fillon me puthje e mbaron me lote
do te behem zog e ti sdo te me njohesh
do te vi ne dasme kur ti te martoheshdo ti bi daulles
per lamtumiren tuaj kurse une i mjeri vetem vuaj vuaj

vala 900 personin qe keni kerkuar ka ra prej ballkani VDEKJE
_______

Vdekj, kjo fjale mister
kjo fjale qe jeten njerzve jua merr
kjo fjale qe s,di se ku fillon
s,di se ku eshte zanafilla e saj
s,di se kur do te mbaroj


Oh....si kur te mbaroj
ky ankth i keq i lige
qe cdo njeri e urren

Per se ti fjale mister
hyne ne jeten tone rinore
per se nuk ju a lene jeten
e qete rinis

Vdes nje i ri vdes
dhimbje dhe trishtim
sheh ne syte e cdo njeriut

Oh....sa tmerr
jeta jote mbaroi
per mos te filuar me kurre
zemra jote pushoj...pushoj
pa e jetuar rinin .

me ka marr malli
ah mungesa jote
SHPIRTIN ma kalli

Nje dite kur do zgjohesh
Mos laj syte me lot
Dikush do te tregoj
Se nuk jam me ne kete bo Ne kalendarin tim
Veq dy data jane
Njena kur u pame
E tjetra kur u ndame

E di vendin ku banon.
E di mendjen Cka mendon.
I di rruget ti ka shkon.
Vetem nje nuk e di .
A me DASHURON!?

Dy gjera te verteta i ka jeta
njera eshte DASHURIA
e tjetra eshte VDEKJA


!

TE DUA.
koha s'me kalon
zeri YT me mungon
dua pran te te kam
gjumi bashk te na zen
te dua vetem ty
se une jam njeri
kurr ste harroj
se te kam loqk shpirt veq ty .....!

Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn
dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,
këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!
dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,
por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë e dashur
TË DUA
Dashuria
Dora më shkruan
Zemra më lëndon,
më shkruaj i dashur
në qoft se më Don!
Bukuria!
U prish bota, u prish dynjaja,
dhe hupi krejt marrja.
Ra fustani, dul miniqi,
ma shum se shkolla, punon kafiqi.
Del plaku ne qershi,e
hek plistin mu ba mafi....!!
Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!! LAMTUMIR


******************
*****SEGZISTOJ PER TY*****
u thane gjethet e shtatorit e rane para meje
perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
lotet spo mundem ti ndaloj .
ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
kur e din qe ne zemren tende une tani me
*****SEGZISTOJ*****Nese ste kujtoehem
Do te prezantohem;
TE DUA e kam emrin
VETEM TY mbiemrin

I lindur nga nje femer
Me vendbanim tek nje
zemer nga kombesia
Jam SHQIPTAR ne LIEBE

Sjam ""TRADHTAR""


Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Une sisha per ty dhe ti sishe per mua....

***************

E len kujtimin Ku me je sonte, nuk jam i keq por jam xheloze jam kosovre serioze te dua me shpirte te dua me zemer kam qefe ta ke njejtin mbiemer

une jam care kerkan nuk e degjoj edhe ate qe e dua ne rrts e qoj

ah bre vajze ti shum po fantazon se ne zemren time bre vajze nuk fiton ,as me liri,as me para se keto gjera une si ha Gib hier deinen Text ein...________________________________________
Pyete Zemrën tënde!
________________________________________
Nëse je i vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?
E kam një dëshirë,
është shumë e thjesht,
të isha afër teje,
tjetër s'kisha desht!
________________________________________
________________________________________
Në mesin e natës
________________________________________
Në mesin e natës,
në terrin e zi,
unë rri e zgjuar,
dhe mendoj për ty!
________________________________________
________________________________________
Pa ty!
________________________________________
Pa ty bota e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkëlqimin,
pa ty dita më erësohet,
pa ty nata nuk kalohet,
pa ty ëndra nuk ëndërohet,
pa ty zemra më helmohet!
________________________________________
________________________________________
Ti fali
________________________________________
Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!
________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

TEMA:POEZI DASHURIE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Temat e Ndryshme :: Temat e Ndryshme-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
Zaqishti.com