.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 kuriozitetee...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fjolla

avatar

Numri i postimeve : 210
Join date : 21/05/2009
Age : 23
Location : Zoqisht

MesazhTitulli: kuriozitetee...   Fri Sep 25, 2009 4:35 pm

2 VJEQARJA NE GRUPIN E GJENIVE TE BOTES

Eshte vetem 2 vjec, por ka hyre ne grupin e personave me inteligjente te botes. Behet fjale per vajzen gjeni, te quajtur Elise Tan-Roberts, qe jeton ne Londer.
Prinderit e saj, qe nuk kane diplome, nuk dine si ta shpjegojne inteligjencen dhe kujtesen e forte te vajzes. Qe 5 muajshe vogelushja tha fjalen e pare, 18 muajshe dinte te numeronte deri ne 20 ne anglisht, ndersa sot 28 muajshe e ben kete edhe ne spanjisht, thote alfabetin dhe njeh kryeqytetet e shume shteteve.
Kapaciteti intelektual i saj i perllogaritur nga nje test i nje psikologeje ne bashkepunim me gazeten "The Daily Mirror" eshte 156, pak me u ulet si ai i Albert Ainshtainit, IQ i te cilit ishte 160. Vajza eshte britanikja me e vogel qe hyn mes kandidateve te perzgjedhur me teste nga shoqata e inteligjenteve, “Mensa”, qe sot perfshin 100 mije anetare ne gjithe boten.
Vajza gjeni nuk perben nje rast te izoluar, pasi shume te tjere jane zbuluar qe nga themelimi i shoqates ne 1946BABI SHKON TEJAP PROVIMIN NE VEND TE DJALIT

Një baba 54-vjeçar japonez është zbuluar se është shtirur si i biri 20-vjeçar, që të bënte provimin se djali nuk kishte mësuar. Babai i guximshëm madje shkoi në permanent që të rregullonte flokët e të dukej më i ri. Babai, i cili drejton një kompani për shpërndarjen e mjekimeve, shkoi të bënte provimin për licencën e shitësit të ilaçeve. Ai donte që i biri të punonte me të, por e dinte se nuk ishte i përgatitur për provim. “Një djalë 20-vjeçar dhe një 54-vjeçar duken ndryshe”, thotë shefi i policisë në Japoninë veriore. “Kokën e mbante të ulur mbi letrën e provimit por kur mbikëqyrësi iu afrua, i kërkoi falje menjëherë”, shton ai.VENDI ME EMRIN ME GJAT e dinit qe ne bote ekziston nje vend me emer te cuditshem, por shume shume te gjate. Per arsye shqiptimi banoret vendas e quajne Liqeni i Vebsterit, por zyrtaret amerikane kane pranuar se per vite me rradhe ata e kan shqiptuar kete emer gabim.
Emri i tij eshte Liqeni Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. Gabimet ortografike ne emrin me te gjate ne vend u zbulua nga nje gazete lokale, qe e ka zbuluar skandalin e keqshqiptimit qe ne 2003. Zgjidhja e kesaj ceshtjeje ka perfshire nje numer te madh kerkimesh dhe duzina variante shqiptimesh per liqenin, qe ndodhet ne Vebster, Masacusets. Realisht ai ka 45 shkronja, dhe shqiptimi i duhur eshte Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg.
Dhoma lokale e Tregtise tani do te perpiqet te gjeje se kush i vizatoi shenjat ne vendin e pare, dhe ti korrektoje ato. Liqeni Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg eshte quajtur dhe si Liqeni i Vebsterit nga banoret lokale, per arsye te kuptueshme, shqiptimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
fatmir

avatar

Numri i postimeve : 344
Join date : 16/09/2009

MesazhTitulli: farmir   Fri Sep 25, 2009 4:42 pm

ej shum intelegjente ajo vajza
BRE
affraid affraid
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: musLII*   Fri Sep 25, 2009 6:40 pm

Shum T`fORtta kuriozitettet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: musLII*   Fri Sep 25, 2009 6:40 pm

Per cilen vajZ e Ki Fjalen fatmIr?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
Fjolla

avatar

Numri i postimeve : 210
Join date : 21/05/2009
Age : 23
Location : Zoqisht

MesazhTitulli: fjolla   Sun Sep 27, 2009 10:31 am

per kuriozitetin e par po thot per qat vajzen qe osht inteligjenteee ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Fjolla

avatar

Numri i postimeve : 210
Join date : 21/05/2009
Age : 23
Location : Zoqisht

MesazhTitulli: fjolla   Sun Sep 27, 2009 10:32 am

a po fatmiiir?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: kuriozitetee...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

kuriozitetee...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: KuriozitetE-
Kërce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
Zaqishti.com