.::Argëtim të Këndshëm::.
Mir Se Erdhet ne .::Alba-Forum::. Ju Lutemi Identifikohuni ose Regjistrohuni :nese keni probleme me Regjistrim apo keni harruar Passwordin e mëparshem ateher kontaktoni : jetlumm@hotmail.com ::. ose 045 921-777
*********************************
Legjenda: Admin-Moderator-PrincesS-Vip
*********************************
All rights Reserved/ Te gjitha te drejtat e Rezervuara 2oo9/2o1o
*********************************


Admin:Jetlum Shala
 
ForumCalendarGalleryPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Data/dita qe e pret me padurim dhe pse?
Tue Jan 15, 2013 1:45 am nga Floraa

» Qka kishit Pas Qef me pas ne Jet?
Tue Jan 15, 2013 1:42 am nga Floraa

» Ku deshironi ta kryni shkollen
Tue Jan 15, 2013 1:41 am nga Floraa

» Cili antar/e mendoni se ësht me HumoristiK ne Web
Tue Jan 15, 2013 1:40 am nga Floraa

» Me qka mirreni më shum ne interent?
Tue Jan 15, 2013 1:39 am nga Floraa

» PER KEND PO MENDONI MOMENTALISHT ?
Tue Jan 15, 2013 1:37 am nga Floraa

» QKA MENDONI KUSH DASHURON ME, ME ZEMER DJEMT APO VAJZAT!
Tue Jan 15, 2013 1:30 am nga Floraa

» Bisedë me hijen
Tue Jan 15, 2013 1:27 am nga Floraa

» Sa nota te dopta keni ju??? dhe sa nota 5- she ???
Tue Jan 15, 2013 1:23 am nga Floraa

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
alba-fOrum
UNIKKATIL
Sondazh
Kush osht Mbret i RAP`iT?
 UNIKKATIL
 Noizy
Shiko rezultatin
Top posters
jetlum (814)
 
musLII* (768)
 
adem (466)
 
fatmir (344)
 
meritOnz (262)
 
Fjolla (210)
 
Diellzë (164)
 
nazim (148)
 
florianna (104)
 
Genti (34)
 

Share | 
 

 Si te Perdorim IP DINAMIKE SI IP REALE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
musLII*

avatar

Numri i postimeve : 768
Join date : 16/09/2009
Age : 20
Location : Sdi.

MesazhTitulli: Si te Perdorim IP DINAMIKE SI IP REALE   Wed Sep 23, 2009 3:37 pm

Ne Kosove shumica e perdoruesve te internetit kane IP dinamike.

Kjo nga ana e sigurise eshte nje perparsi shume e madhe mirpo per webmaster-at eshte nje problem ne vete duke ja bere atyre te pamundeshme krijimin e serverave te ndryshem si FTP server, IRC server qe pamundeson krijimin e botneteve.

Mirpo egziston kjo mundesi qe te lejon qe IP juaj dinamike te shendrrohet DNS statike.

E vetmja e met e kesaj metode eshte qe duhet te krijosh nje user te ri cdo 30 dite mirpo DNS mund te qendroj i njejt.

Per ta pasur pa nderprerje kete metod duhet te paguhet.

Fillimisht shkojm ne: www.no-ip.com .

Per tu regjistruar direkt vizitojm kete link: www.no-ip.com/newUser.php

Fillimisht kontrollojeni Inboxin per nje email konfirmuese qe tju funksionoi Useri.

Me pas shkoni perseri ne No-Ip.com dhe kyceni.

Pasi qe te kyceni klikoni ne te djathte ne hapsiren Hosts/Redirects ADDMe pas mbushni te dhenat e kerkuara si me ndersa fushat tjera i leni te thata:

Tash pasi qe keni krijuar DNS statike shkarkoni kete program.

Pasi qe ta shkarkoni dhe instaloni kete program e hapni dhe jepni te dhenat qe jeni regjistruar me heret
Tashme pasi qe jeni kycur do tju hapet dritarja ne kete form, ju duhet te selektoni me tik hostin dhe klikoni me te djathten dhe zgjedhni "Update Checket Hosts/Groups Now"

Tash ne vend qe te perdorni IP tuaj ne krijim e servereve te ndryshem perdorni DNS statike si p.sh shadowc.no-ip.com

By : musLII*

Conntact : muslii.-@live.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shirkann-muslii.tk
 

Si te Perdorim IP DINAMIKE SI IP REALE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::Argëtim të Këndshëm::. :: Tutoriale-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
Zaqishti.com